Maciej Kwiatkowski
Sporo walki i fauli, towarzyszyło pojedynkowi Radomiaka z FK Novi Pazar.>>>
Sporo walki i fauli, towarzyszyło pojedynkowi Radomiaka z FK Novi Pazar.>>>fot. Damian Markowski
Zawodnicy Radomiaka Radom, po trzech dniach przygotowań w tureckim Belek rozegrali mecz kontrolny. Zieloni ostatecznie ulegli FK Novi Pazar 1:3, a jedyną bramkę dla nich zdobył Rafał Wolski. Zobacz zdjęcia autorstwa Damiana Markowskiego, prosto z Turcji.

Sparingowa porażka Radomiaka

Radomiak Radom - FK Novi Pazar 1:3 (1:1)
Bramki:
Rafał Wolski 34 - Filip Knežević 41, Seydouba Soumah 74, Marko Šćepović 80
Radomiak (I połowa): Albert Posiadała - Daniel Pik, Mateusz Cichocki, Mike Cestor, Dawid Abramowicz - Lisandro Semedo, Luizão, Luís Machado, Rafał Wolski, Vágner Dias - Leonardo Rocha.
(II połowa): Wiktor Koptas - Damian Jakubik, Mikołaj Molendowski, Raphael Rossi, Jan Grzesik - Leandro, Michał Kaput, Tiago Matos, Dominik Sokół, Krystian Okoniewski - Jakub Snopczyński.
Novi Pazar (I połowa): Nikola Mirković - Ensar Brunčević, Emir Azemović, Abdoulaye Cissé, Dragan Bojat, Rafael Floro, Jo Jin-ho, Filip Knežević, Nikola Karaklajić, Marko Obradović, Adem Ljajić.
(II połowa): Lazar Slavković - Uroš Lazić, Omar Fayed, Kemal Koničanin, Ebenezer Annan, Miljan Momčilović, Seydouba Soumah, Sead Islamović, Adetunji Adeshina, Nikola Srećković, Marko Šćepović.

Oczywiście każdy sportowiec wychodzi na boisko, po to by zwyciężać. Na szczęście w przypadku Zielonych znajdują się oni obecnie w sytuacji, gdzie ostateczny rezultat schodzi na drugi plan. Liczy się przede wszystkim optymalne przygotowanie do wznowienia rozgrywek piłkarskich i walka o punkty. Podczas obozu w Turcji Zieloni trenują, a zajęcia przeplatają grami kontrolnymi.

W niedzielnej trener Maciej Kędziorek dał okazję pokazania się w zasadzie wszystkim swoim podopiecznym, których ma do dyspozycji. Ponadto większość z nich otrzymała od trenera możliwość rozegrania całych 45 minut. Pierwsza część gry zakończyła się remisem 1:1, a drugą, różnica dwóch bramek wygrali Serbowie.

Oto, jak mecz wyglądał w obiektywie Damiana Markowskiego, a więc rzecznika Zielonych, który wcielił się tym razem w rolę fotografa.