Bartosz Kijeski
Fani Lecha Poznań mimo chłodu dobrze bawili się na meczu
Fani Lecha Poznań mimo chłodu dobrze bawili się na meczu Adam Jastrzębowski
To była niesamowita noc na stadionie Lecha Poznań. Około 25 tysięcy kibiców zebrało się, by wspólnie dopingować swoją drużynę. Mecz przeciwko Ruchowi Chorzów został wygrany przez Kolejorza 2:0, a fani poznaniaków po raz ósmy w tym sezonie ekstraklasy mogli cieszyć się z wygranej Niebiesko-Białych.

Strzelanie Lechici rozpoczęli w 36. minucie, chociaż gospodarze mieli wiele szans na zdobycie bramki już w pierwszej części pierwszej połowy meczu. Piłkarze Kolejorza próbowali różnych rozwiązań, zarówno po lewej, jak i po prawej stronie boiska, ale to akcja ze stałego fragmentu gry otworzyła wynik spotkania. Jesper Karlstrom wykonał rzut wolny z bocznego sektora, wprowadzając piłkę na krótki słupek, gdzie Mikael Ishak zmienił tor lotu piłki, zaskakując bramkarza drużyny przeciwnej. Do przerwy nie padły już żadne bramki, a tempo gry trochę opadło.

Zobacz galerię kibiców:

Po zmianie stron zawodnicy prowadzeni przez Johna van den Brom nadal naciskali w atakach, zdając sobie sprawę, że jedna bramka to może być za mało, aby zdobyć zwycięstwo i zadowolić swoich kibiców. Ci fani nie musieli długo czekać na kolejny powód do radości, bowiem już w 53. minucie padła druga bramka. Mikael Ishak wykonał znakomite długie podanie, inicjując akcję Blazića, a kapitan Kolejorza przekazał piłkę do Velde, który pewnym strzałem podwyższył wynik meczu na 2:0.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]