Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok: Mistrz Polski zaczął ligę od zwycięstwa ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Rakowa zaczęli rozgrywki PKO Ekstraklasy od zwycięstwa pokonując u siebie gości z Białegostoku  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Rakowa zaczęli rozgrywki PKO Ekstraklasy od zwycięstwa pokonując u siebie gości z Białegostoku Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Marek Tęcza
W rozegranym 22 lipca meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa pokonał Jagiellonię Białystok 3:0. Mistrz Polski zaczął nowy sezon ligowy od pewnego zwycięstwa, a bohaterem spotkania był Łukasz Zwoliński, który strzelił dwie bramki. Zobaczcie zdjęcia z pojedynku Raków - Jagiellonia.

Mistrz Polski zaczął ligę od zwycięstwa

Piłkarze Rakowa w pierwszym ligowym meczu w nowym sezonie pokonali Jagiellonię. Obrońcy tytułu mistrzowskiego grali cierpliwie i to wystarczyło do odniesienia pewnego zwycięstwa. Bohaterem gospodarzy był Łukasz Zwoliński, który podobnie jak we wtorkowym spotkaniu kwalifikacji Ligi Mistrzów w Tallinnie, dwa razy wpisał się na listę strzelców.

Częstochowianie mieli w tym spotkaniu przewagę, ale długo nie przekładała się ona na sytuacje strzeleckie. Podopieczni trenera Dawida Szwargi mieli swój pomysł na ten pojedynek kierując długie przerzuty do swoich wahadłowych pomocników. Z dwójki Fran Tudor - Jean Carlos bardziej aktywny był Chorwat, lecz nawet on miał problem z dokładnym dograniem piłki w pole karne.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RAKÓW - JAGIELLONIA

Raków cierpliwie rozgrywał piłkę, choć w jego akcjach brakowało przyspieszenia. Gospodarze czekali na swoją okazję i w końcu się doczekali w doliczonym czasie gry I połowy. Bramkową akcję przeprowadzili dwaj pozyskani latem piłkarze. John Yeboah zagrał w prostopadle do Łukasz Zwolińskiego. Ten ograł w polu karnym Dusana Stojinovicia i będąc sam na sam pokonał Zlatana Alomerovicia, z którym w poprzednim sezonie grał w Lechii Gdańsk. To był pierwszy celny strzał w tym spotkaniu.

Zwoliński bohaterem zespołu Rakowa

II połowę częstochowianie zaczęli ze znacznie większym animuszem i w ciągu 5 minut po przerwie stworzyli sobie więcej sytuacji niż w całej I połowie. Najpierw na bramkę Jagi strzelał Zwoliński. Alomerović odbił piłkę, a Jean Carlos z 8 m nie trafił do pustej bramki. Chwilę później uderzenie Tudora zdołał w ostatniej chwili zatrzymać serbski bramkarz białostocczan, a dobitka Zorana Arsenicia przeszła obok słupka.

Raków grał z coraz większą swobodą i szybko podwyższył prowadzenie. W polu karnym Nene sfaulował Zwolińskiego i sędzia Paweł Raczkowski po konsultacji VAR podyktował jedenastkę. Karnego miał strzelać Tudor, ale oddał piłkę Zwolińskiemu i nowy napastnik częstochowian pewnie go wykorzystał.

Trzeci gol dla gospodarzy padł chwilę później bo fantastycznej akcji. Yeboah zagrał piętą do Gustava Berggrena. Szwed wbiegł w pole karne i płasko dośrodkował do Bartosza Nowaka, a ten z bliska dopełnił formalności. Jagiellonia nie była w stanie poważniej zagrozić bramce mistrza Polski oddając jedyny celny strzał dopiero w samej końcówce i Vladan Kovacević po raz czwarty w tym sezonie zachował czyste konto.

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)

Bramki 1:0 Łukasz Zwoliński (45+2), 2:0 Łukasz Zwoliński (63-karny), 3:0 Bartosz Nowak (65)