Rehabilitacja reprezentacji USA

Marcin Szczepański
Reprezentacja Stanów Zjednoczonych pokonała w Filadelfii Turcję 2:1. Zwycięstwo Amerykanie zapewnili sobie dopiero w drugiej połowie.

Po porażce 2:4 z Czechami reprezentacja USA potrzebowała zwycięstwa by przed Mistrzostwami Świata podnieść swoje morale.

Pierwsza połowa spotkania na stadionie w Filadelfii, na którym zasiadło ponad 55 tysięcy widzów nie napawała optymizmem. Jedyną bramkę do przerwy zdobyli bowiem Turcy, za sprawą Ardy Turana, który trafił w 27. minucie.

Po zmianie stron role się odwróciły i to Amerykanie zdobywali bramki. Najpierw w 59. minucie wyrównał Jozy Altidore, a kwadrans później wynik ustalił Clint Dempsey dając reprezentacji USA ważne zwycięstwo.

USA - Turcja 2:1 (0:1)

Altidore 59, Dempsey 70 - Turan 27

USA: Tim Howard - Jonathan Spector (46' Steve Cherundolo), Carlos Bocanegra (74' Jonathan Bornstein), Jay DeMerit, Clarence Goodson (46' Oguchi Onyewu), Clint Dempsey, Michael Bradley, Benny Feilhaber (46' Robbie Findley), Ricardo Clark (46' José Francisco Torres), Landon Donovan, Jozy Altidore (80' Stuart Holden)

Turcja: Volkan Demirel - Sabri Sarioglu, Servet Cetin, Caglar Birinci, Gokhan Zan, Hamit Altintop (73' Semih Senturk), Belozoglu Emre, Arda Turan (90' Ozan Ipek), Selcuk Inan (53' Mehmet Topal), Tuncay Sanli (78' Nihat Kahveci), Colin Kazim-Richards (59' Sercan Yildirim)