Remis w "polskim" meczu w... Turcji

Piotr Szymański
W spotkaniu 18. kolejki ligi tureckiej między Trabzonsporem i Ankaragucu liczyliśmy na występ czterech Polaków. Jednak tylko połowa dostała swoją szansę. Całe spotkanie zaliczyli Arkadiusz Głowacki i Michał Żewłakow, a bracia Brożkowie usiedli na trybunach.

Mimo znacznej przewagi Trabzonsoru spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Bramki strzelali: Jaja w 19. minucie dla gospodarzy i Gabrić w 61. minucie dla przyjezdnych. Ponadto Arkadiusz Głowacki obejrzał żółtą kartkę w 82. minucie.

Tylko jeden punkt zdobyty przez gospodarzy pozwolił zachować fotel lidera. Drugi w tabeli Bursaspor (aktualnie traci 6 punktów) gra swoje spotkanie dzisiaj, a przeciwnikiem będzie Konyaspor Mariusza Pawełka i Marcina Robaka.