Remis w trzecioligowych małych derbach Trójmiasta (ZDJĘCIA)

Andrzej Rukść
Lechia II Gdańsk - Arka II Gdynia 1:1
Lechia II Gdańsk - Arka II Gdynia 1:1 Przemek Świderski/Polskapresse
Arka Gdynia zremisowała z Lechią Gdańsk 1:1 w sobotnim meczu rezerw. Spotkanie odbyło się w Gdańsku, w ramach 11. kolejki 3. ligi. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania!

Zobacz więcej zdjęć z Dzienniku Bałtyckim!

Po dziesięciu kolejkach obecnego sezonu Lechia zajmowała w tabeli 3. ligi trzecie, a Arka dopiero dwunaste miejsce. Żółto-niebiescy szczególnie źle radzili sobie dotychczas na wyjazdach, gdyż przegrali wszystkie cztery mecze na boiskach rywali. Z kolei biało-zieloni przystępowali do derbowego pojedynku z dobrym domowym bilansem 3-2-0. Jeśli dodamy do tego fakt, iż w poprzednim sezonie w meczach obu drużyn Arka nie zdobyła choćby bramki i przegrała oba mecze (0:2 i 0:3) faworyt mógł być tylko jeden.

Derby rozgrywane przy Traugutta podziałały jednak mobilizująco na podopiecznych Grzegorza Witta. Mimo znacznej przewagi biało-zielonych, arkowcy nie odstawiali nogi i z determinacją dążyli do osiągnięcia dobrego wyniku.

Dość niespodziewanie to oni otworzyli wynik tego meczu. W 17. minucie po precyzyjnym dograniu Roberta Sulewskiego, bramkę głową zdobył Paweł Wojowski. To podziałało na lechistów jak płachta na byka, jednak mimo przewagi nie byli oni w stanie oddać skutecznego strzału i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla żółto-niebieskich.

W drugiej odsłonie, Arka zbyt mocno cofnęła się pod własne pole karne i całkowicie oddała inicjatywę rywalom. Lechii brakowało jednak skuteczności (strzał w słupek), bądź szczęścia (piłka wybita z linii bramkowej). W 68. minucie lechiści w końcu wyrównali, a pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Machaj. Mimo szans obu dla zespołów wynik meczu nie uległ już zmianie i Lechia podzieliła się punktami z Arką w małych derbach Trójmiasta.

Mecz stał na przeciętnym poziomie. W składach obu drużyn mogliśmy obserwować zawodników, którzy mają na swoim koncie występy w pierwszych drużynach: Machaj, Kacprzycki, Kugiel (Lechia) oraz Pietkiewicz, Aurelio, Wojowski (Arka).

Lechia II Gdańsk - Arka II Gdynia 1:1 (0:1)

Bramki: Machaj 68' - Wojowski 17'

Lechia II: Kaniecki - Iwanowski, Bejrowski, Rzepnikowski, Przybylski - Machaj, Kaszuba - Kacprzycki (82 Sypniewki), Gorczyca (72 Kamiński), Żmijewski (46 Kopka) - Kugiel (60 Gołuński)

Arka II: Kamola - Stolc, R. Robakowski, P. Robakowski, Dampc - Matys, Pietkiewicz - Sulewski (88' D. Patelczyk), Aurelio (65' Nalepa), Wojowski (78' M.Jankowski) - Wardziński