Remis Warty z Radomiakiem

Krzysztof Maciejewski
zdjęcie ilustracyjne
W sobotnim meczu o mistrzostwo II Ligi Warta Poznań zremisowała z walczącym o awans Radomiakiem Radom 1:1 (0:0). Warciarze zagrali znacznie lepiej niż ostatnio bywało to na stadionie przy Drodze Dębińskiej i zasłużenie zremisowali z wyżej notowanym przeciwnikiem.

Prowadzenie dla gości zdobył w 55 minucie z rzutu karnego Leandro, wyrównał w pierwszej, z sześciu doliczonych minut, kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego Łukasz Białożyt.

Ponieważ wszystkie zespoły plasujące się w tabeli za Wartą również remisowały 1:1, Warta nadal zajmuje 11. miejsce, mając 3 punkty przewagi nad otwierającą strefę spadkową Stalą Stalowa Wola.

W konferencji prasowej nie uczestniczył pierwszy trener Warty Petr Nemec, który po meczu źle się poczuł. Czeskiemu szkoleniowcowi nic poważnego się nie stało, źle poczuł się z powodu emocji w końcówce meczu i wysokiej temperatury w jakiej rozgrywane było spotkanie.

Następne kolejka II ligi już w środę. Warta o godz. 17 zmierzy się na wyjeździe z Puszczą Niepołomice, natomiast w Poznaniu zobaczymy warciarzy w sobotę 20 maja o 17 w meczu z Rozwojem Katowice.

Materiał oryginalny: Remis Warty z Radomiakiem - Głos Wielkopolski