Ruch Chorzów - KKS Kalisz ZDJĘCIA, WYNIK Daniel Szczepan zdobył bramkę na wagę zwycięstwa. Niebiescy zdobyli kolejne trzy punkty

Tomasz Kuczyński
27.03.2022. Ruch Chorzów - KKS Kalisz.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W niedzielę 27.03.2022 r. w meczu 25. kolejki eWinner 2. Ligi Ruch Chorzów wygrał z KKS-em Kalisz 1:0 (1:0). Gola na wagę trzech punktów zdobył Daniel Szczepan. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania na stadionie przy Cichej.

Niebiescy przed wyjściem na boisko wiedzieli, że ich bezpośredni rywale w walce o awans (Chojniczanka i Motor Lublin) wygrywali swoje spotkania, w efekcie Ruch znalazł się na 4. miejscu w tabeli. Aby wrócić na podium i utrzymać dystans do wicelidera z Chojnic trzeba było wygrać z KKS-em Kalisz, który w poprzedniej kolejce przegrał u siebie 0:5 ze Zniczem Pruszków.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Ruch Chorzów - KKS Kalisz, 27.03.2022 r.

- Ten ostatni mecz mocno zaciemnił obraz tej drużyny, która prezentowała się całkiem dobrze na wiosnę - przestrzegał Wojciech Grzyb, asystent trenera Ruchu Jarosława Skrobacza.

Ruch prowadził do przerwy po bramce Daniela Szczepana

Przy Cichej miała trenować reprezentacja Polski przed wtorkowym finałem barażów o mundial ze Szwecją. W tym celu wymieniono fragmenty murawy w polach bramkowych. Kadra Czesława Michniewicza jednak wybrała zajęcia na Stadionie Śląskim, ale na tej zmianie skorzystały Ruch i KKS.

27.03.2022. Kibice na meczu Ruch Chorzów - KKS Kalisz.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Ruch Chorzów - KKS Kalisz ZDJĘCIA KIBICÓW Ponad 7.200 fanów ...

Przez prawie pół godziny mecz był wyrównany i bez okazji bramkowych. Wreszcie w 28. minucie minimalnie koło słupka główkował Daniel Szczepan. W odpowiedzi blisko bramki strzelił Daniel Kamiński.

Gospodarze się rozkręcali i po składnej akcji w 35. minucie uderzał Tomasz Foszmańczyk, jednak prosto do rąk Macieja Krakowiaka. Pięć minut później kibice Ruchu cieszyli się z gola. Szczepan posłał piłkę z pola karnego w „długi” róg i było 1:0.

Ruch dowiózł zwycięstwo

W 73. minucie goście byli bliscy wyrównania, gdy Nestor Gordillo strzelił w słupek. Zaraz po tej sytuacji Ruch mógł podwyższyć - najpierw Piotr Stępień nie trafił w piłkę, a uderzenie Szczepana świetnie obronił Krakowiak.

Końcówka była nerwowa dla kibiców Ruchu, bo goście starali się wyrównać. Sędzia doliczył cztery minuty - Ruch dowiózł jednobramkowe prowadzenie.

Niebiescy zgarnęli trzy punkty, ale ich radość nieco zmącił fakt, że w drugiej połowie Daniel Szczepan dostał żółtą kartkę, która wykluczyła go z meczu w następnej kolejce z Wigrami w Suwałkach, na dodatek nie dotrwał do końca spotkania z powodu urazu.

Ruch Chorzów - KKS 1925 Kalisz 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Daniel Szczepan (40)

Ruch: Jakub Bielecki - Konrad Kasolik (46. Przemysław Szkatuła), Filip Nawrocki, Remigiusz Szywacz - Paweł Żuk (90. Tomasz Wójtowicz), Michał Mokrzycki, Patryk Sikora, Łukasz Janoszka (70. Piotr Stępień), Tomasz Foszmańczyk, Jakub Malec (46. Piotr Wyroba) - Daniel Szczepan (77. Filip Żagiel).

KKS: Maciej Krakowiak - Jakub Głaz (59. Bartłomiej Putno), Przemysław Stolc, Filip Kendzia (84. Kacper Dudek), Wiktor Smoliński - Nikodem Zawistowski, Mateusz Gawlik, Michał Borecki, Mateusz Wysokiński (59. Nestor Gordillo), Daniel Kamiński (46. Jakub Staszak) - Piotr Giel.

Żółte kartki: Szczepan - Gawlik, Głaz, Gordillo, Giel

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)

Widzów: 7.214