Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk ZDJĘCIA KIBICÓW Fani licznie wsparli Niebieskich na Cichej. Prawie 6.000 kibiców

Tomasz Kuczyński
12.03.2022. Kibice na meczu Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki.    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
12.03.2022. Kibice na meczu Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W sobotę 12.02.2022 r. w meczu 23. kolejki eWinner 2. Ligi Ruch Chorzów podejmował Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Przy Cichej znów było głośno! Na trybunach pojawiło się 5.812 widzów. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na spotkaniu Ruch - Pogoń Grodzisk.

W pierwszym wiosennym meczu w roli gospodarza Ruch tylko zremisował z rezerwami Lecha Poznań 2:2. Następnie przywiózł z Krakowa trzy punkty za wygraną z Garbarnią 2:0. Sympatycy Niebieskich liczyli też na wygraną z Pogonią, zajmującą miejsce w strefie spadkowej. Kibice Ruchu mieli nadzieję na rewanż za mecz Grodzisku, gdzie w 6. kolejce w sierpniu 2021 r. Ruch zremisował 1:1.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, 12.03.2022 r.

Przed meczem była minuta ciszy dla śp. Pawła Poloczka, czyli legendarnego "Paulka". Kibice wywiesili transparent "ŚP. Paulek".

Fani Niebieskich już w 10. minucie zaczęli się denerwować, bo Pogoń objęła prowadzenie, po trafieniu Jakuba Apolinarskiego. Przed przerwą wyrównał Michał Mokrzycki, a w II połowie na 2:1 trafił Łukasz Janoszka i humory kibiców się poprawiły. Potem przy Cichej zapanowała prawdziwa fiesta, bo Ruch rozbił rywala i zaliczył pierwsze wiosenne zwycięstwo w roli gospodarza.

Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Jakub Apolinarski (10), 1:1 Michał Mokrzycki (45), 2:1 Łukasz Janoszka (53), 3:1 Daniel Szczepan (75), 4:1 Daniel Choroś (79-samobójcza)

Ruch: Jakub Bielecki - Konrad Kasolik (72. Bartłomiej Kulejewski), Patryk Sikora, Remigiusz Szywacz - Paweł Żuk, Michał Mokrzycki, Vanja Marković (61. Piotr Wyroba), Łukasz Janoszka (84.Kacper Bąk), Tomasz Foszmańczyk (73. Filip Żagiel), Jakub Malec (61. Tomasz Wójtowicz) - Daniel Szczepan.

Pogoń: Eryk Mirus - Aleksander Theus (90. Michał Zimmer), Rafał Zembrowski, Kacper Łoś, Mariusz Sławek - Jakub Apolinarski (78. Michał Sacharuk), Damian Pawłowski (72. Daniel Choroś), Jakub Kołaczek, Michał Wrzesiński (78. Wojciech Kalinowski), Mateusz Lisowski (72. Maciej Bortniczuk) - Jean Franco Sarmiento.

Żółte kartki: Lisowski, Kołaczek

Sędziował: Szymon Lizak (Poznań)

Widzów: 5.812