Ruch Chorzów sprzedał już 10 tys. biletów na mecz z Koroną i szuka zimowych wzmocnień
Niebiescy przygotowują się do ligowego meczu z Koroną, który rozegrany zostanie w niedzielę o godz. 15. Ruch po raz trzeci zagra w tym sezonie ligowe spotkanie na Stadionie Śląskim. Działacze liczą, że na pojedynek z zespołem z Kielc przyjdzie znacznie więcej widzów niż na poprzednią potyczkę z Radomiakiem, bo w przeciwieństwie do ostatniego meczu odbędzie się on nie w poniedziałek, ale w dniu wolnym od pracy. Na razie sprzedano na spotkanie z kielczanami 10 tysięcy biletów, a do dyspozycji jest 20 tys. miejsc.
Po porażce w Łodzi z Widzewem nastroje w klubie nie są najlepsze, ale trener Jan Woś liczy na przełamanie i odniesienie pierwszego zwycięstwa pod jego wodzą. Korona na wyjazdach nie imponuje i w tym sezonie wygrała na obcym boisku tylko raz.
Niebiescy utknęli na przedostatnim miejscu w tabeli, a zaledwie 9 zdobytych punktów w 15 kolejkach nikogo na Cichej nie zadowala. W tej chwili szanse chorzowian na spadek statystycy wyliczyli na 78,5 procent. By się utrzymać w elicie trzeba na koniec sezonu mieć co najmniej 35-36 pkt, więc łatwo policzyć, że Ruch w pozostałych 19. meczach musiałby wywalczyć 26-27 „oczek”. W tym roku drużynę Wosia czekają jeszcze cztery pojedynki i od ich wyników zależeć mogą ruchy kadrowe w klubie.
Wiceprezes Ruchu Marcin Stokłosa zapowiedział przeprowadzenie zimą 3-4 transferów. Nie jest tajemnicą, że chorzowianie szukają dobrego napastnika i obrońcy oraz zawodnika, który pomógłby wypełnić limit minut dla młodzieżowca. Czwartą pozycją do obsadzenia jest bramkarz, ale w tym przypadku być może uda się przedłużyć wypożyczenie z Wisły Płock Krzysztofa Kamińskiego, którego obecna umowa wygasa z końcem roku.
Od tego jak duża będzie strata Niebieskich po rundzie jesiennej do bezpiecznego miejsca w tabeli zależeć będzie determinacja działaczy w przeprowadzaniu tych transferów. Po tym jak poprzedni właściciele wpędzili klub w długi dyscyplina finansowa jest dla nowych zarządców Ruchu priorytetem, ale realnych wzmocnień składu, jakościowych a nie ilościowych, głośno domagają się kibice.
Fani chętnie zobaczyliby także na Cichej osobę dyrektora sportowego odpowiedzialnego m.in. właśnie za transfery. To będzie z pewnością jeden z głównych tematów spotkania członków Stowarzyszenia Wielki Ruch z zarządem klubu zaplanowanym na 19 grudnia, a więc już po zakończeniu tegorocznych rozgrywek PKO Ekstraklasy.
Nie przeocz
- Fani Niebieskich na Stadionie Śląskim pobili poniedziałkowy rekord frekwencji ZDJĘCIA
- Msza św. o szczęśliwe zakończenie eliminacji ME przez Polaków w katowickiej katedrze
- Piłkarz Górnika Piaski trenerem mentalnym argentyńskiego mistrza świata z Chelsea
- Nowy trener Ruchu Chorzów Jan Woś poprowadził pierwszy trening z Niebieskimi ZDJĘCIA
Musisz to wiedzieć
- GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel: Tłum fanów na śląskich derbach PlusLigi ZDJĘCIA
- Polscy hokeiści wygrali z Litwą! Dwa tysiące kibiców dopingowało Biało-Czerwonych
- Kibice Rakowa na meczu częstochowian ze Sportingiem w Lizbonie ZDJĘCIA
- Polska - Estonia: Udany debiut kadry na nowym Stadionie Zimowym ZDJĘCIA KIBICE, MECZ
Bądź na bieżąco i obserwuj

Tomasz Pawlak - Dolnośląska Kraina Rowerowa
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?