Fani Ruchu Chorzów na Stadionie Śląskim pobili poniedziałkowy rekord frekwencji
Ruch Chorzów po raz drugi zagrał w roli gospodarza na Stadionie Śląskim. Na mecz z Radomiakiem przyszło znacznie mniej kibiców niż na pierwsze spotkanie ze Śląskiem Wrocław, ale pojedynek kończący 15. kolejkę spotkań odbywał się w poniedziałek, a więc dzień roboczy, gdy większość osób pracuje.
Niebiescy starali się pobić rekord poniedziałkowej frekwencji wynoszący w tym sezonie PKO Ekstraklasy 12.266 widzów. Tylu fanów zgromadził mecz Korony Kielce ze Śląskiem Wrocław rozgrywany 24 lipca. Wtedy pogoda była z pewnością dużo lepsza niż w połowie listopada.
Zimna aura nie wystraszyła jednak fanów chorzowian i mecz Ruchu z Radomiakiem oglądało dokładnie 12.783 widzów. Rekord frekwencji na poniedziałkowym spotkaniu PKO Ekstraklasy w sezonie 2023/24 został więc na Stadionie Śląskim pobity.
ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW RUCHU CHORZÓW NA STADIONIE ŚLĄSKIM
Sympatycy Niebieskich, choć wypełnili Kocioł Czarownic zaledwie w 25 procentach i tak stworzyli na trybunach wspaniałą atmosferę. Doping fanów był bardzo głośny i zagrzewał do walki piłkarzy debiutującego na ławce Ruchu trenera Jana Wosia.
Kibice Ruchu pamiętali jednak również o poprzednim szkoleniowcu drużyny Jarosławie Skrobaczu. Fanmi wywiesili na trybunach transparent z napisem "Trenerze Dziękujemy".
Ruch Chorzów - Radomiak Radom 0:0
Sędziował Damian Sylwestrzak (Wrocław)
Żółte kartki Szczepan, Sadlok (Ruch) - Castaneda, Kaput, Rossi, Henrigue, Luizao (Radomiak)
Widzów 12.783
Ruch Kamiński – Kasolik, Szymański, Sadlok, Bartolewski – Wójtowicz, Podstawski (90+1. Foszmańczyk),, Swędrowski, Kozak (90+1.Moneta) – Steczyk (83. Starzyński), Szczepan (83. Firlej).
Radomiak Posiadała – Grzesik, Rossi, Cestor, Abramowicz – Luizao, Kaput (87. Okoniewski) – E. Semedo, Castañeda (76. Rocha), L. Semedo (76. Donis) – Almeida
Nie przeocz
- Piłkarz Górnika Piaski trenerem mentalnym argentyńskiego mistrza świata z Chelsea
- Nowy trener Ruchu Chorzów Jan Woś poprowadził pierwszy trening z Niebieskimi ZDJĘCIA
- Kibice Górnika Zabrze znów pomogli drużynie! ZDJĘCIA fanów z meczu z Cracovią
- Pięć setów w meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - GKS Katowice ZDJĘCIA KIBICÓW
Musisz to wiedzieć
- Kibice Rakowa na meczu częstochowian ze Sportingiem w Lizbonie ZDJĘCIA
- Polska - Estonia: Udany debiut kadry na nowym Stadionie Zimowym ZDJĘCIA KIBICE, MECZ
- Ilu kibiców ogląda transmisje z I ligi? Liczby nie są oszałamiające RAPORT
- Ivi Lopez przekazał świetną nowinę! Zobaczcie o czym poinformował napastnik Rakowa
Bądź na bieżąco i obserwuj

Tomasz Pawlak - Dolnośląska Kraina Rowerowa
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?