Wojciech Konończuk
Czy Afimico Pululu zagra z Ruchem od pierwszej minuty, czy znów będzie dżokerem Jagiellonii? jagiellonia.pl
Trudno jest wytypować wyjściowy skład Jagiellonii Białystok na wyjazdowy mecz 5. kolejki PKO Ekstraklasy z Ruchem Chorzów. Żółto-Czerwoni nie grali w poprzedni weekend, bo starcie z Lechem Poznań zostało na wniosek rywali przełożony, a przeprowadzona zamiast niego gierka wewnętrzna była zamknięta dla kibiców i mediów. Czy sztab szkoleniowy Jagi przygotuje coś specjalnego na beniaminka z Chorzowa?

Sytuacja kadrowa w Jagiellonii jest wręcz znakomita i trener Adrian Siemieniec ma ogromne pole manewru na mecz w Gliwicach, gdzie Ruch występuje w roli gospodarza.

- Mamy wszystkich zawodników do dyspozycji i wierzę, że komfort dotyczący spraw zdrowotnych pozostanie w obecnym stanie na dłużej - mówi Adrian Siemieniec.

Po domowych wygranych z Puszczą Niepołomice (4:1) i Widzewem Łódź (2:1), najprostszym rozwiązaniem wydaje się zastosowanie reguły "zwycięskiego składu się nie zmienia".

- W zespole panuje rywalizacja i pomimo dwóch wygranych nie jest powiedziane, że nie dojdzie do zmian. Na pewno nie zamierzam dokonywać korekt wyłącznie w oparciu o wynik. Mimo zwycięstwa z Widzewem mieliśmy słabsze momenty, o których musieliśmy porozmawiać i nad którymi ciągle musimy pracować - przekonuje szkoleniowiec Jagiellonii.

Trener Adrian Siemieniec: Chcę zostawić nutkę niepewności

Kibice Żółto-Czerwonych zastanawiają się, czy miejsce w pierwszej jedenastce wywalczy sobie Afimico Pululu. Nowy napastnik podlaskiej ekipy ostatni świetnie spisywał się w roli dżokera, strzelając dwa gole i notując asystę. Dodatkowo urodzony w Angoli piłkarz ściąga na siebie uwagę obrońców rywali, przez co łatwiej gra się jego koledze z formacji ataku - Jesusowi Imazowi. Mówi się jednak, że problem polega na tym, iż Pululu nie ma jeszcze sił na 90 minut.

- Nie chcę mówić, czy jest lub nie jest gotowy. Na pewno czas działa na jego korzyść, ale zawodnik, którego desygnuję do wyjściowej jedenastki musi być gotowy do gry od pierwszej minuty. Czy „Afi” zagra przeciwko Ruchowi od pierwszego gwizdka? Chcę zostawić nutkę niepewności - zastrzega trener Siemieniec.

Bartłomiej Wdowik: Fajnie, że kadra jest szeroka i jakościowa

Oczywiście, zagadek jest sporo, ale są też i pewniaki, bo trudno sobie wyobrazić, by Jagiellonia wyszła bez kogoś ze swego szkieletu, który tworzą:

• bramkarz Zlatan Alomerović
  • obrońca Adrian Dieguez
  • pomocnik Taras Romanczuk
  • pomocnik Rui Nene
  • napastnik Jesus Imaz

Po efektownym golu z rzutu wolnego z Widzewem z pewnością swoją pozycję wzmocnił Bartłomiej Wdowik. Zawodnik Jagi podkreśla jednak, że rywalizacja o miejsce w składzie jest duża.

- Dobrze, że ona jest, bo daje nam bodźce do rozwoju. Fajnie, że kadra jest szeroka i jakościowa. W obecnej sytuacji, kiedy każdy jest zdrowy to pomaga mentalnie i podnosi jakość w zespole - przekonuje Bartłomiej Wdowik.

Jak według nas będzie wyglądać wyjściowy garnitur Jagiellonii na starcie z Ruchem? Zapraszamy do galerii.

PROGRAM 5. KOLEJKI

• 18 sierpnia (piątek): Zagłębie Lubin - Puszcza Niepołomice (godz. 18), Górnik Zabrze - Widzew Łódź (20.30).
  • 19 sierpnia (sobota): Radomiak Radom - Warta Poznań (15), Raków Częstochowa - Stal Mielec (17.30), Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok (20, w Gliwicach).
  • 20 sierpnia (niedziela): ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin (15), Śląsk Wrocław - Lech Poznań (17.30), Legia Warszawa - Korona Kielce (20).
  • 21 sierpnia (poniedziałek): Cracovia Kraków - Piast Gliwice (19).