Sebastian Szymański z kolejnym trafieniem dla Fenerbahce w europejskich pucharach. Polak popisał się kapitalnym strzałem z dystansu

Jakub Jabłoński
Youtube/Ajansspor
Liga Konferencji. Sebastian Szymański z kolejnym trafieniem w barwach tureckiego Fenerbahce Stambuł. Polak fenomenalnie przymierzył sprzed pola karnego w doliczonym czasie gry przeciwko NK Maribor w III rundzie eliminacji do Ligi Konferencji. Jego drużyna wygrała 3:0 i przypieczętowała awans do następnej rundy.

Szymański z kolejnym trafieniem

Polak popisał się kolejnym trafieniem w barwach Fenerbahce w eliminacjach do Ligi Konferencji, tym razem padło na słoweński NK Maribor. Szymański kapitalnie przymierzył sprzed pola karnego finezyjnym strzałem od słupka i podwyższył prowadzenie swojego zespołu w 77. minucie meczu.

Drużyna ze Stambułu popisała się dwie minuty od gola Polaka kolejnym trafieniem, tym razem za sprawa Dusana Tadicia. Ostatecznie Fenerbahce wygrało 3:0 i przypieczętowało awans do kolejnej, decydującej już rundy w kontekście walki o fazę grupową Ligi Konferencji.

Polak zalicza wejście smoka do nowej drużyny

Dla polskiego pomocnika jest to już drugie trafienie dla Fenerbahce w tegorocznych eliminacjach do Ligi Konferencji. Pierwsze zanotował w II rundzie przeciwko mołdawskiemu Zimbru Kiszyniów, gdzie w 63. minucie minął bramkarza i wpakował piłkę z zimną krwią do pustej bramki. Ostatecznie drużyna polskiego pomocnika wygrała 5:0.

Z kolei w pierwszym spotkaniu przeciwko NK Maribor Szymański usiadł na ławce i wszedł dopiero na drugą cześć spotkania. W tym czasie udało mu się zaliczyć dwie asysty i zapewnił względny spokój swojej drużynie przed rewanżowym starciem w Słowenii, gdyż wygrali 3:1.

W następnej, czwartej rundzie eliminacji do fazy grupowej Ligi Konferencji jego Fenerbahce zmierzy się z holenderskim Twente.