Sensacyjne zwyciestwo Koeln! (video)

Marcin Szczepański
Sławomir Peszko miał udział przy dwóch bramkach Koeln i ma powody do radości
Sławomir Peszko miał udział przy dwóch bramkach Koeln i ma powody do radości Roger Gorączniak (Ekstraklasa.net)
Między innymi dzięki dobrej grze Sławomira Peszki i Adama Matuszczyka FC Koeln sensacyjnie pokonało Bayer Monachium 3:2, mimo, że do przerwy przegrywało 0:2.

W pierwszej połowie Bayern dominował na boisku, czego efektem były bramki Mario Gomeza i Hamita Altintopa. Przed przerwą Bayern zmarnował jeszcze doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia.

W drugiej połowie świetną grę z kontry zaprezentowało Koeln. W 55. minucie Sławomir Peszko wyprowadził piłkę z połowy gospodarzy podał do Eichnera, ten pięknie wypuścił Christiana Clemensa, a ten z dość ostrego konta bezproblemowo wykończył akcję.

W kolejnej akcji Peszko zaliczył już bezpośrednią asystę, dość przypadkowo zgrywając w zamieszaniu piłkę do Novakovicia, który pokonał Thomasa Krafta. Zszokowany Bayern próbował zdobyć zwycięską bramkę, ale to Koeln udała się ta sztuka. W 73. minucie po podaniu Adama Matuszczyka zwycięskiego gola zdobył Novaković, który został bohaterem Koeln!

Tym zwycięstwem Koziołki udowodniły, że będą się do końca bronić przed spadkiem. Bayern po raz kolejny udowodnił, że w tym sezonie pogoń za Borussią jest już niemożliwa.