Skandal w Holandii. Sędzia meczu Groningen - Nijmegen trafiony kubkiem z piwem. Widowisko od razu zostało przerwane

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Kolejny atak na sędziego - tym razem w lidze holenderskiej. Asystent arbitra głównego został uderzony kubkiem piwa przez jednego z kibiców FC Groningen podczas sobotniego meczu z NEC Nijmegen. Do zdarzenia doszło na początku gry przy stanie 0:0. Spotkanie od razu zostało przerwane i do dzisiaj niedokończone. Chuligana odpowiedzialnego za incydent wyprowadzono ze stadionu przy aplauzie reszty publiczności.

Holandia: Kubek z piwem trafił w sędziego asystenta

Arbiter główny zastosował się do nowych przepisów tamtejszej federacji, które zaostrzono po incydencie w ubiegłym miesiącu w półfinale Pucharu Holandii pomiędzy Feyenoordem Rotterdam i Ajaksem Amsterdam, gdy zawodnik gości Davy Klaassen został uderzony w głowę zapalniczką, która rozcięła mu głowę.

Mecz w Groningen przerwano w 20. minucie przy wyniku 0:0. Jak poinformowała agencja ANP, stewardzi stadionowi zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za incydent. PAP

- To jest niewyobrażalne, co się stało. Myślę, że stracił rozum - powiedział dyrektor generalny Groningen, Wouter Gudde. Chuligan zaatakował sędziego, gdy ten odgwizdał faul piłkarza Groningen przy linii bocznej.

W holenderskiej Eredivisie występuje pięciu Polaków. Przemysław Tytoń jest rezerwowym w Twente, Paweł Bochniewicz kapitanem Heerenveen, Kacper Kozłowski bryluje razem z Bartoszem Białkiem w Vitesse, a Sebastian Szymański może sięgnąć po mistrzostwo z liderującym Feyenoordem.

Michał Skóraś niedługo odejdzie z Lecha Poznań za 8 mln euro. 23-latek zostanie trzecim najdrożej sprzedanym graczem w historii Ekstraklasy. Tak wygląda ranking największych transferów wychodzących z polskiej ligi. Aby zobaczyć wszystkie transfery, wejdź w galerię, a następnie klikaj strzałkę w prawo!

Największe transfery wychodzące w Ekstraklasie. Michał Skóra...