Skrót meczu Cracovia - Ruch Chorzów 4:4. Grad goli i szalony pościg "Pasów" za "Niebieskimi" [WIDEO]

Tomasz Górski
PKO Ekstraklasa. Więcej takich spotkań! W 17 kolejce grająca w "dziesiątkę" Cracovia zremisowała u siebie z Ruchem Chorzów. Goście trzykrotnie wychodzili na prowadzenie, ale za każdym razem "Pasom" udało się wyrównać.

Bramki z meczu Cracovia - Ruch Chorzów

Szalone spotkanie w Krakowie z nawiązką zrekompensowało nam emocje spowodowane przełożonymi meczami Stali Mielec z ŁKS-em Łódź i Piasta Gliwice z Puszczą Niepołomice (podobny scenariusz powinno mieć spotkanie Korony Kielce z Lechem Poznań). Kibice pomagali w przygotowaniu boiska do meczu, za co zostali nagrodzeni jednym z najlepszych widowisk w tej rundzie.

Cracovia prowadziła po golu Benjamina Kallmana. W 30. minucie "Pasy" musiały grać w "dziesiątce" po czerwonej kartce Otara Kakabadze. Rzut karny wykorzystał Daniel Szczepan, a przed przerwą prowadzenie beniaminkowi zapewnił Mateusz Bartolewski.

Po zmianie stron kibice przeżywali prawdziwy rollercoaster. W 60. minucie wyrównał Karol Knap, ale szybko na jego trafienie odpowiedział Daniel Szczepan. Gospodarzom remis na moment przywrócił Patryk Makuch. W 81. minucie do siatki trafił Tomasz Swędrowski. W 89. minucie "czwórka" pojawiła się po stronie gospodarzy, gdy po raz drugi w tym meczu do siatki trafił Karol Knap.

Po 17 kolejkach Cracovia zajmuje 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Otwierająca strefę spadkową Puszcza Niepołomice traci do "Pasów" zaledwie 1 "oczko", a przedostatni Ruch - 6 punktów. Tabelę zamyka ŁKS Łódź (8 punktów)