Skrót meczu Górnik Zabrze - Warta Poznań 3:0. Zabrzanie udanie uczcili jubileusz klubu [WIDEO]

Bartosz Głąb
PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze w ostatnim tegorocznym meczu pokonał na własnym stadionie Wartę Poznań 3:0. Dla zabrzan piątkowa batalia była wyjątkowa, bo dzień wcześniej przypadła rocznica 75-lecia klubu. Gospodarze rozbili przeciwnika i udanie zakończyli rok. Zobacz skrót tego spotkania.

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze udanie uczcił rocznicę 75-lecia powstania klubu

Mecz inaugurujący ostatnią tegoroczną kolejkę PKO Ekstraklasy poprzedził pokaz fajerwerków, co na pewno spodobało się zabrzańskim kibicom. Potem fani również mogli oglądać "fajerwerki", ale w wykonaniu swoich ulubieńców. Gospodarze przystąpili do rywalizacji z Wartą dobrze przysposobieni i z dużą determinacją.

W 28. minucie po fatalnym błędzie Bogdana Tiru, który zbyt krótko zagrywał do własnego bramkarza piłkę przejął Daisuke Yokota i z zimną krwią otworzył wynik na Arenie Zabrze. Japończyk celebrując trafienie pobiegł w trybuny do fanów zabrzańskiego klubu.

Kolejne minuty stały pod znakiem głównie świętowania przez kibiców 75. rocznicy powstania Górnika Zabrze. Sędzia był zmuszony przerywać spotkanie z powodu użycia przez fanów środków pirotechnicznych. "Torcida" bawiła się w najlepsze prezentując kolejne oprawy i dobrnęliśmy do przerwy.

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze rozbił Wartę Poznań 3:0. Pozytywne zakończenie roku dla zabrzan

Tuż po zmianie stron zabrzanie zadali kolejny cios. Daisuke Yokota zagrał prostopadłą piłkę do Adriana Kapralika, ten wpadł w "szesnastkę" rywala i precyzyjnym uderzeniem podwyższył rezultat. Japończyk miał już na swoim koncie bramkę i asystę, a niedawno przedłużył kontrakt ze śląskim klubem.

Minuty upływały, a Warta nie potrafiła znaleźć sposobu na dobrze tego dnia dysponowanego rywala. Gdy wydawało się, że Górnik wygra różnicą dwóch bramek, już w doliczonym czasie gry Lukas Podolski ustalił wynik meczu na 3:0. Filipa Nascimento przebojowo wpadł z piłką w "szesnastkę" poznaniaków, wyłożył ją do byłego reprezentanta Niemiec, a ten z bliskiej odległości huknął tak, że prawie zrobił dziurę w siatce bramki gości.

Dzięki temu zwycięstwu Górnicy mogą pojechać na święta w spokojnych nastrojach. Początek sezonu był trudny, ale wydaje się, że na koniec roku zabrzanie złapali rytm, który pozwolił im spędzić zimę w środku tabeli. Natomiast Warta po piątym kolejnym meczu bez zwycięstwa jeszcze w tej kolejce może spaść nawet do strefy spadkowej.

Górnik Zabrze - Warta Poznań 3:0 (1:0)

Bramki: 28'Daisuke Yokota, 47'Adrian Kapralik, 90+1'Lukas Podolski

Górnik Zabrze: D.Bielica - B.Sekulić, K.Szcześniak, R.Janicki, K.Lukoszek - D.Yokota, D.Pacheco (60'Sz.Czyż), L.Podolski, D.Rasak (86'F.Nascimento), L.Ennali - A.Kapralik (86'S.Musiolik). Trener: Jan Urban.

Warta Poznań: A.Lis - J.Bartkowski, B.Tiru (70'S.Savić), D.Szymonowicz, K.Matuszewski (60'J.Kiełb) - F.Borowski (60'D.Vizinger), M.Żurawski, M.Kupczak, M.Luis (70'N.Maenpaa), T.Prikryl (79'D.Stavrópoulos) - M.Eppel. Trener: Dawid Szulczek.

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)

Żółte kartki: D.Yokota, K.Szcześniak, A.Kapralik - B.Tiru

Widzów: 11 987.

Listopadowa przerwa reprezentacyjna się zakończyła, a to oznacza, że czas wrócić do ligowych zmagań. Postanowiliśmy przypomnieć, którzy zawodnicy Ekstraklasy są najwięcej warci. Co ciekawe, w czołówce zestawienia nie ma Erika Exposito - największej gwiazdy obecnego sezonu.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Najbardziej wartościowi zawodnicy PKO Ekstraklasy. Ranking z...