MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Skrót meczu Hiszpania - Chorwacja. Trzy gole w hicie Euro 2024

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Radość Hiszpanów z wygranej na Euro 2024
Radość Hiszpanów z wygranej na Euro 2024 PAP/EPA
W piłkę dobrze grały obie drużyny, ale strzelała jedynie Hiszpania. W pierwszym hicie Euro 2024 pokonała Chorwację w Berlinie 3:0. Po golu strzelili kolejno Alvaro Morata, Fabian Ruiz oraz Dani Carvajal - też przed przerwą. Polecamy skrót wszystkich najważniejszych akcji, w tym zmarnowanej jedenastki przez Chorwatów.

Mecz Hiszpania - Chorwacja: wszystkie gole z Berlina

Początkowe minuty meczu nie zapowiadały fajerwerków. Obie drużyny rozpoczęły spotkanie ostrożnie, z Hiszpanami próbującymi atakować głównie skrzydłami, podczas gdy Chorwaci skupili się na obronie i kontratakach. Sytuacja zmieniła się w 29. minucie, kiedy to Alvaro Morata, wykorzystując doskonałe podanie Fabiana Ruiza, otworzył wynik meczu.

Nie minęło wiele czasu, a Ruiz sam wpisał się na listę strzelców, podwyższając wynik na 2:0. Tuż przed przerwą Dani Carvajal, dzięki sprytnej akcji i asyście Lamine Yamala, ustalił wynik pierwszej połowy na 3:0.

Gol Alvaro Moraty na 1:0

Mimo dużej przewagi Hiszpanii, Chorwaci nie zamierzali się poddawać. W drugiej połowie rzucili wszystkie siły na przód, starając się zdobyć przynajmniej honorowego gola. Ich determinacja przyniosła efekt w 54. minucie, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym Hiszpanii, Josip Stanisic był bliski zdobycia bramki. Jednakże, dzięki ofiarnej interwencji Marca Cucurelli, Hiszpanie utrzymali czyste konto.

Największą szansę na zdobycie bramki Chorwaci mieli w 80. minucie, kiedy to po faulu Rodriego na Bruno Petkovicu, sędzia podyktował rzut karny. Niestety dla Chorwatów, Unai Simon obronił strzał Petkovica, a bramka zdobyta przez Chorwata po dobitce została anulowana z powodu wcześniejszego wtargnięcia Ivana Perisicia w pole karne.

Gol Fabiana Ruiza na 2:0

Ta wygrana umacnia pozycję Hiszpanii w grupie B, dając im cenne trzy punkty na starcie Euro 2024. Chorwacja, mimo porażki, wciąż ma szansę na poprawę swojej pozycji w grupie w nadchodzących meczach. Następne emocje w grupie B zapewni spotkanie Włochów z Albańczykami, które odbędzie się o godzinie 21 w Dortmundzie. Włosi, broniący tytułu mistrzowskiego, z pewnością będą chcieli kontynuować swoją dobrą passę, podczas gdy Albańczycy, rywale Polaków w eliminacjach, zrobią wszystko, aby sprawić niespodziankę.

Gol Daniego Carvajala na 3:0

W kontekście całego turnieju, wynik ten może mieć kluczowe znaczenie dla dalszych losów obu drużyn w grupie B. Hiszpania, z solidnym fundamentem po pierwszym meczu, może patrzeć w przyszłość z optymizmem. Chorwacja natomiast musi przeanalizować swoje błędy i skupić się na przygotowaniach do kolejnych spotkań, aby zachować szanse na awans z grupy.

Zmarnowany rzut karny przez Bruno Petkovicia

Grupa B: Hiszpania - Chorwacja 3:0 (3:0).

Bramki: 1:0 Alvaro Morata (29), 2:0 Fabian Ruiz (32), 3:0 Dani Carvajal (45+2).
Żółta kartka - Hiszpania: Rodri.
Sędzia: Michael Oliver (Anglia). Widzów 68 844.
W 80. minucie Bruno Petkovic (Chorwacja) nie wykorzystał rzutu karnego.

Hiszpania: Unai Simon - Dani Carvajal, Robin Le Normand, Nacho Fernandez, Marc Cucurella - Pedri (59. Dani Olmo), Rodri (86. Martin Zubimendi), Fabian Ruiz - Lamine Yamal (86. Ferran Torres), Alvaro Morata (67. Mikel Oyarzabal), Nico Williams (67. Mikel Merino).

Chorwacja: Dominik Livakovic - Josip Stanisic, Josip Sutalo, Marin Pongracic, Josko Gvardiol - Luka Modric (65. Mario Pasalic), Marcelo Brozovic, Mateo Kovacic (65. Luka Sucic) - Lovro Majer, Ante Budimir (56. Ivan Perisic), Andrej Kramaric (72. Bruno Petkovic). PAP

Hiszpania gładko ograła Chorwację w pierwszym hicie Euro 2024. Wielki pech przegranych