Skrót meczu Las Palmas - FC Barcelona 1:2. Robert Lewandowski bez gola, z przypadkową asystą drugiego stopnia [WIDEO]

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Liga hiszpańska. FC Barcelona miała furę szczęścia. Mimo prędko straconej bramki w doliczonym czasie zdołała wyszarpać zwycięstwo z Las Palmas. Oto skrót meczu, w którym nie popisał się Robert Lewandowski.

Bramki z meczu Las Palmas - FC Barcelona

W pierwszej połowie Barcelona nie sprawiała wrażenia drużyny, który zamierza gonić lidera Real Madryt i wicelidera Gironę. Katalończycy niczym się nie wyróżniali, na dodatek przegrywali już od 12. minuty po trafieniu z bliska ich byłego piłkarza Munira El Haddadiego.

Lewandowski, podobnie jak w kilku poprzednich spotkaniach, nie był za bardzo widoczny.

Po przerwie gra mistrzów Hiszpanii wyglądała już lepiej, a efektem było wyrównanie w 55. minucie, choć po bardzo przypadkowej akcji.

Tak Robert Lewandowski zareagował na pudło Vitora Roque

Obrońcy Las Palmas tak niefortunnie wybili piłkę sprzed swojej bramki, że trafiła ona... w zaskoczonego Lewandowskiego i spadła pod nogi Sergiego Roberto. Doświadczony Hiszpan podał do Ferrana Torresa, który trafił do siatki.

Przewaga wciąż należała do gości, ale piłkarze dziesiątego w tabeli Las Palmas również mieli swoje okazje.

I kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, duży błąd w 90+1. minucie popełnił wprowadzony chwilę wcześniej w zespole gospodarzy Daley Sinkgraven. Holender popchnął skaczącego do piłki Ilkaya Guendogana. Sędzia podyktował rzut karny, a Sinkgravena ukarał czerwoną kartką. Protesty jego kolegów z drużyny na nic się zdały. Wkrótce potem skutecznym wykonawcą "jedenastki" okazał się sam poszkodowany.

Te wydarzenia już z ławki rezerwowych obserwował Lewandowski, zmieniony w 72. minucie. Polak, oprócz dość przypadkowego udziału przy wyrównującej bramce, niczym szczególnym się nie wyróżnił.

Lewandowski zawiódł, Barcelona cudem uniknęła porażki

W 78. minucie w barwach Barcelony zadebiutował sprowadzony pod koniec grudnia z Athletico Paranaense 18-letni napastnik reprezentacji Brazylii Vitor Roque.

W doliczonym czasie gry, już przy stanie 2:1 dla mistrzów Hiszpanii, Roque mógł wpisać się na listę strzelców, ale nie wykorzystał doskonałej okazji. Natomiast w kolejnej akcji jego strzał został zablokowany.

Dzięki zwycięstwu Barcelona awansowała na trzecie miejsce. Ma 41 punktów i traci siedem do Realu oraz Girony.

"Królewscy" dzień wcześniej pokonali u siebie Mallorcę 1:0, a Girona - w szlagierze 19. kolejki - wygrała na swoim stadionie z piątym obecnie Atletico Madryt 4:3. PAP

Las Palmas - FC Barcelona 1:2 (1:0)

Bramki: Munir 12' - Ferran Torres 56', Ilkay Gündogan 92' (k.)
Czerwona kartka: Daley Sinkgraven 91' (za popchnięcie rywala w polu karnym)
Żółte kartki: A. Suarez, Coco, J. Munoz, Cardona, Rodriguez - S. Roberto, Xavi (poza boiskiem), L. Yamal

FC Barcelona: Iaaki Pena - Joao Cancelo (11' Andreas Christensen), Ronald Araujo, Jules Kounde, Alejandro Balde - Ilkay Gündogan, Frenkie De Jong, Sergi Roberto (79' Fermin Lopez) - Raphinha (72' Lamine Yamal), Ferran Torres (78' Vitor Roque), Robert Lewandowski (72' Joao Felix).