Skrót meczu Lech Poznań - Radomiak Radom. Kolejorz się rozpędza [WIDEO]

Jacek Czaplewski
od 16 lat
Lech Poznań idzie jak burza. Do trzech przedłużył serię zwycięstw w nowym sezonie. Po pokonaniu Piasta Gliwice na wyjeździe i Żalgirisu Kowno u siebie tym razem w PKO Ekstraklasie pokonał przy Bułgarskiej Radomiaka Radom 2:0. Oto obszerny skrót najciekawszych akcji.

Bramki z meczu Lech Poznań - Radomiak Radom

Lech zaczął sezon od wygranej, ale przeciw Piastowi Gliwice (2:1) musiał gonić wynik. Potem dla odmiany w eliminacjach Ligi Konferencji z Żalgirisem Kowno (3:1) blado wypadł do przerwy. Z Radomiakiem Radom zagrał w miarę równo i przede wszystkim pierwszy raz bez utraty bramki.

Prowadzenie Lech uzyskał pod koniec połowy. To była trójkowa akcja. Zaczął przerzutem Radosław Murawski, kontynuował w polu karnym Dino Hotić, a jego podanie zwieńczył Mikael Ishak. Szwed czekał na tego gola od początku kwietnia, bo długo mierzył się z bakterią.

Radomiak próbował odpowiedzieć, ale bez skutku. Wynik dla Lecha ustalił wprowadzony Filip Szymczak. Znowu zaczęło się od długiej piłki Murawskiego. Inna była jednak finalizacja. Młody napastnik już w szesnastce zabawił się z ostatnią obrońcą, po czym z łatwością pokonał bramkarza.

Lech może się już skupić na wyjeździe na Litwę. Nawet remis bądź porażka jedną bramką pozwolą mu awansować do III rundy eliminacji. Zespół celuje jednak w wygraną.

Dzisiejszy mecz Lech - Radomiak śledziło ponad 23 tys. kibiców. Miejsce na Inea Stadionie zajął m.in. Dawid Kownacki.