Skrót meczu Piast Gliwice - Lech Poznań 1:2. Dublet Marchwińskiego uratował "Kolejorzowi" trzy punkty! [WIDEO]

Jakub Jabłoński
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań z piekła do nieba przeszedł w spotkaniu z Piastem Gliwice. Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando drużyny gospodarzy prowadzonej przez Aleksandara Vukovicia, gdzie pod koniec pierwszej połowy wygrywali po trafieniu z rzutu karnego - Patryka Dziczka. W drugiej popis dał 21-letni Filip Marchwiński, który ustrzelił dublet i zapewnił ekipie z Wielkopolski zwycięstwo.

Dwa oblicza Lecha Poznań w spotkaniu w Gliwicach

Pierwsza połowa spotkania dla "Kolejorza" zdecydowanie do zapomnienia, w której drużyna Aleksandara Vukovicia dominowała. "Kropką nad i" udanej pierwszej połowy był wykorzystany rzut karny w 43. minucie przez Patryka Dziczka. Jak się okazało to jedyny pozytywny akord zagrany przez Gliwiczan w rywalizacji z ekipą Johna van den Broma.

W drugiej części meczu goście się przebudzili. Ledwie 9 minut potrzebował Filip Marchwiński, by strzelić rywalom dwie bramki i w konsekwencji dać swojej drużynie wygraną. Najpierw uderzył z dystansu po zagraniu Joela Pereiry, a kilka minut później uderzył główką po dograniu Kristoffera Velde.

Do końca meczu Piast atakował. Gospodarze szukali swoich szans. Do dogodnej sytuacji doszedł Grzegorz Tomasiewicz, Jakub Czerwiński i Arkadiusz Pyrka.

Wydaje się, że ten ostatni miał najlepszą okazję w tym meczu. Tuż pod bramką Lecha nie trafił do siatki, a arbiter Szymon Marciniak zaraz po tej sytuacji zakończył spotkanie.

Wkrótce Lech Poznań spotka się z litewskim Zalgirisem Kauno w meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji. W weekend z kolei podopieczni Johna van den Broma zagrają z Radomiakiem Radom przy Bułgarskiej.

Z kolei na Piast Gliwice w tym czasie będzie czekać wyjazdowe spotkanie do Mielca z miejscową Stalą.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Już dziś pierwszy dzień nowego sezonu Ekstraklasy. Warto przed ligową rywalizacją sprawdzić, jakie gwiazdy trafiły tego lata do polskiej ligi. Oto zestawienie siedmiu najciekawszych transferów tego lata.Sprawdź piłkarzy klikając w prawo!

Transfery. Takiego okna w Ekstraklasie dawno nie było. Ali G...