Skrót meczu Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 2:2. Wszystkie cztery gole po przerwie

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Kto spóźnił się na pierwszą połowę, ten niewiele stracił. W meczu Piast Gliwice - Śląsk Wrocław emocje zaczęły się po przerwie, kiedy padły wszystkie bramki. Ostatecznie telebim wyświetlił remis 2:2. Oto skrót najciekawszych akcji widowiska, przez które strata do lidera - w przypadku gości - wzrosła do czterech punktów.

Bramki z meczu Piast - Śląsk

Goście przyjechali na Górny Śląsk jako wicelider tabeli, miejscowi chcieli odskoczyć od strefy spadkowej. W pierwszej połowie częściej bramce przeciwnika zagrażali gliwiczanie, którzy postawili na nękanie defensywy wrocławian dośrodkowaniami w pole karne.

Dwa razy w takich sytuacjach strzelał głową Czech Tomas Huk, kilka razy doszło do sporego zamieszania, a w 13. minucie z dystansu ponad poprzeczką posłał piłkę Damian Kądzior.

Drużyna trenera Jacka Magiery odpowiedziała uderzeniem głową Bułgara Alexa Petkova, które bez trudu obronił Frantisek Plach.

Niespełna 10 minut po przerwie kibice Piasta przeżyli huśtawkę nastrojów. Najpierw cieszyli się z trafienia Jorge Felixa, potem usiedli zmartwieni, bo sędzia Szymon Marciniak gola nie uznał, dopatrując się zagrania ręką, a po chwili wiwatowali, kiedy analiza wideo potwierdziła zmianę wyniku.

Śląsk Wrocław wypuścił zwycięstwo nad Piastem Gliwice

Najciekawsze akcje z meczu Piast - Śląsk

Gospodarze z prowadzenia cieszyli się krótko, bo po faulu Miguela Munoza na Jehorze Macence arbiter podyktował rzut karny dla Śląska, wykorzystany przez Hiszpana Erika Exposito.

Gliwiczanie ruszyli do przodu i po chwili... przegrywali 1:2. Do piłki zagranej w pole karne przez Exposito dopadł wprowadzony na boisko pięć minut wcześniej Czech Petr Schwarz i z bliska pokonał Placha.

Zespół trenera Aleksandara Vukovica nie rezygnował z walki o przynajmniej punkt i w 86. minucie wyrównał Patryk Dziczek. Pomocnik Piasta po dośrodkowaniu Miłosza Szczepańskiego z rzutu rożnego przejął piłkę w polu karnym i nie dał szans bramkarzowi rywali.

Remis nie zadowalał żadnej z drużyny, toteż końcówka spotkania była "otwarta". Blisko zaskoczenia golkipera gliwiczan był w doliczonym czasie Exposito, jednak Plach obronił jego potężne uderzenie zza pola karnego i skończyło się podziałem punktów.

Piast zremisował 14. raz w sezonie. W środę zagra na wyjeździe z pierwszoligową Wisłą Kraków w półfinale Pucharu Polski. Śląsk do prowadzącej w tabeli Jagiellonii Białystok traci coraz więcej. PAP, Piotr Girczys

Ani jednego Polaka na podium, przedstawiciele Legii Warszawa na szarym końcu drugiej dziesiątki. Portal Transfermarkt opublikował marcową aktualizację wycen piłkarzy z PKO Ekstraklasy. Poznajcie czołową piątkę rankingu.

Najlepiej wyceniani piłkarze PKO Ekstraklasy. Na szczycie pr...