Skrót meczu Pogoń Szczecin - Lech Poznań 5:0 [WIDEO]. "Portowcy" zrobili sobie trening strzelecki

OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Pięć lat kibice Pogoni czekali na wygraną z Lechem Poznań na własnym stadionie. Jak już się doczekali, to efektownej 5:0. Bohaterem spotkania Fedrik Ulvestad, którzy w pierwszej połowie strzelił gola na 1:0 i asystował przy dwóch następnych.

Bramki z meczu Pogoń - Legia [WIDEO]

Antonio Milić w 17. minucie, przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kamila Grosickiego, dał się wyprzedzić Fredrikowi Ulvestadowi, który głową skierował piłkę do bramki. W 33. minucie gospodarze przeprowadzili filmową akcję - prawym skrzydłem Biczachczjan wbiegł w pole karne, odegrał pod linię końcową do Ulvestada, a ten przerzucił piłkę na drugą stronę pola karnego, skąd Alexander Gorgon uderzył z woleja podwyższając na 2:0. W 39. minucie Ulvestad prostopadłym podaniem wypuścił Biczachczjana. Ormianin strzałem ze swojej słabszej, prawej nogi wpakował trzeci raz piłkę do siatki "Kolejorza".

W 48. minucie było już 4:0. Gospodarze zabawili się z obroną "Kolejorza". Gorgon piętą wypuścił na wolne pole Leonarda Kurtisa, jego mocny strzał odbił przed siebie Mrozek, na co czekał Grosicki, głową dobijając do siatki. W samej końcówce dwójkową akcję przeprowadzili młodzi-gniewni. 16-letni Adrian Przyborek wypuścił na czystą pozycję Mariusza Fornalczyka, a ten w sytuacji sam na sam z zimną krwią pokonał Mrozka. (PAP)

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 5:0 (3:0)

• Bramki: 1:0 Fredrik Ulvestad (17-głową), 2:0 Alexander Gorgon (33), 3:0 Wahan Biczachczjan (39), 4:0 Kamil Grosicki (48-głową), 5:0 Mariusz Fornalczyk (90+2).
  • Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Fredrik Ulvestad, Valentin Cojocaru, Kamil Grosicki.
  • Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław).
  • Widzów: 20 157.
  • Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist, Benedikt Zech (86. Danijel Loncar), Mariusz Malec, Leonardo Koutris (86. Leo Borges) - Wahan Biczachczjan (76. Mariusz Fornalczyk), Fredrik Ulvestad, Rafał Kurzawa, Alexander Gorgon, Kamil Grosicki (86. Adrian Przyborek) - Efthymis Koulouris (63. Joao Gamboa).
  • Lech Poznań: Bartosz Mrozek - Alan Czerwiński (46. Elias Andersson), Antonio Milic, Miha Blazic, Michał Gurgul (46. Adriel Ba Loua) - Joel Pereira, Radosław Murawski, Filip Szymczak (59. Artur Sobiech), Afonso Sousa (59. Mikael Ishak) - Kristoffer Velde, Filip Marchwiński (69. Nika Kwekweskiri).

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Michał Probierz musi wysłać powołania na październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski do 24 września. Czy nowy selekcjoner do seniorskiej kadry powoła zawodników, których trenował w zespole U-21? Aby zobaczyć wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Których piłkarzy Michał Probierz przeniesie z młodzieżówki d...