Skrót meczu U-21 Polska - Izrael 2:1. Dominacja w drugiej połowie. Pierwsza stracona bramka w eliminacjach Euro [WIDEO]

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
od 16 lat
Reprezentacja Polski U-21 wykonała kolejny ważny krok w stronę awansu na młodzieżowe Euro. W Łodzi na stadionie ŁKS zwyciężyła przeciw Izraelowi 2:1. W grupie z kompletem czterech zwycięstw przewodzi tabeli. Polecamy skrót wideo najciekawszych akcji. A już we wtorek hitowy wyjazd na Niemcy do Essen...

Reprezentacja U-21. Bramki z meczu Polska - Izrael

Początek należał do biało-czerwonych, jednak podopieczni trenera Adama Majewskiego nie umieli poważnie zagrozić bramce rywala. Niva Eliasiego nie mogły bowiem zaskoczyć dwa strzały Jakuba Kamińskiego.

W 35. minucie gospodarze mieli jednak świetną okazję do objęcia prowadzenia. W dość przypadkowej akcji swoją szybkość wykorzystał Dominik Marczuk, którego w polu karnym nieprzepisowo zatrzymał bramkarz Izraela. Do rzutu karnego podszedł Michał Rakoczy, ale strzelił lekko, a do tego intencje pomocnika Cracovii wyczuł Eliasi.

Na początku drugiej połowy blisko zdobycia gola był Filip Marchwiński. Biało-czerwoni przycisnęli i wreszcie znaleźli sposób na obronę Izraela. W 59. minucie piłkę w pole karne gości wrzucił Kacper Kozłowski, a po zgraniu jej przez Ariela Mosóra do bramki trafił gości Miłosz Matysik. W 73. min szansę na drugiego gola zmarnował Rakoczy, którego strzał z bliskiej odległości obronił Eliasi.

Później momentami Polacy mieli już wyraźną przewagę. Udokumentowali ją w 82. min bramką Szymona Włodarczyka, któremu piłkę wyłożył inny rezerwowy - Tomasz Pieńko. W ostatnich minutach szanse na podwyższenie prowadzenia mieli jeszcze Kajetan Szmyt i Arkadiusz Pyrka.

Nieoczekiwanie jednak końcówka dla biało-czerwonych była dość nerwowa, bo w doliczonym czasie gry kontaktową bramkę zdobył głową Ran Binyamin.

Polska z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli grupy D. W kolejnym meczu zmierzy się we wtorek w Essen z Niemcami.

Bezpośrednio z eliminacji na ME awansuje dziewięciu zwycięzców grup oraz trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc. Pozostałe sześć drużyn, które zajmą drugie pozycje, utworzy trzy pary barażowe. Ich zwycięzcy także wystąpią w turnieju finałowym.