Skrót meczu Zagłębie Lubin - Radomiak Radom 2:3 [WIDEO]. Edi Semedo i Pedro Henrique katami Zagłębie. Pierwsza domowa porażka "Miedziowych"

Tomasz Górski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. W pierwszym niedzielnym spotkaniu 13. kolejki Zagłębie Lubin przegrało u siebie z Radomiakiem Radom 2:3. Polecamy skrót wideo najciekawszych akcji z tego meczu. Po kwadransie goście prowadzili dwiema bramkami, by w drugiej połowie stracić zaliczkę. Decydujący cios zadał Edi Semedo. To pierwsza domowa porażka "Zagłębia" w tym sezonie.

Bramki z meczu Zagłębie Lubin - Radomiak Radom

Zagłębie jest jedną z czterech drużyn w PKO Ekstraklasie, która do tej pory nie zaznała porażki przed własną publicznością. W 6 spotkaniach "Miedziowi" zdobyłi 14 punktów (piąty wynik w tej klasyfikacji) i z optymizmem przystąpili do meczu z Radomiakiem. Chyba ze zbyt wielkim, bo przegrywali po... 32 sekundach. Pedro Henrique zgrał piłkę do Ediego Semedo, który popisał się mocnym uderzeniem z pola karnego w stronę dalszego rogu.

Po kilku minutach powinien być remis, ale znakomitej sytuacji nie wykorzystał Kacper Chodyna. Po prostopadłym podaniu Juana Munoza znalazł się w sytuacji jeden na jeden z debiutującym Krzysztofem Bąkowskim, ale zwlekał ze strzałem. Skorzystał z tego Mike Cestor, który ofiarnie zablokował rywala.

W 15. minucie zawodnicy Constantina Galki podwyższyli prowadzenie. Po zbyt krótkim wybiciu Mateusza Wdowiaka piłkę przejął Pedro Henrique. Ten przed linią 16. metra zgubił na "zamach" Marko Poletanovicia, po czym uderzył precyzyjnie przy lewym słupku.

Po zmianie stron kolejny raz przekonaliśmy, się z pozoru wyśmiewane słowa Czesława Michniewicza, że "2:0 to niebezpieczny wynik" mają swoje odzwierciedlenie. Chociaż trzeba było czekać prawie do ostatniego kwadransa. W zaledwie 5 minut do wyrównania doprowadzili Damian Dąbrowski (ładnym uderzeniem z dalszej odległości) i Mateusz Wdowiak, który w ten sposób zrehabilitował się za "asystę" przy bramce Pedro Henrique.

Jednak to goście zapewnili sobie komplet punktów po drugim trafieniu Ediego Semedo. Rajd prawą stroną Portugalczyk zwieńczył mocnym uderzeniem z pola karnego w stronę dalszego rogu.

To pierwsza domowa porażka "Miedziowych" w tym sezonie. Drużyna prowadzona przez Waldemara Fornalika zajmuje 7. miejsce w tabeli z 20 punktami na koncie. "Piętro" niżej jest Radomiak z dwupunktową stratą.