Śląsk dobrze zaczął i skończył. Okocimski za burtą pucharu

Michał Libuda
Już od 1. minuty, po samobójczym trafieniu, Śląsk Wrocław prowadził z Okocimskim Brzesko w meczu 1/16 Pucharu Polski. Ostatecznie zwyciężył 3:1, dobijając rywali w 83. minucie.

W tym meczu gospodarze przeciwstawili się Śląskowi dopiero w drugiej połowie. Wtedy to udało im się trafić do bramki Gikiewicza, jednak to było wszystko, na co mogli sobie pozwolić podopieczni Krzysztofa Łęchoty.

Na stadionie wszyscy zgromadzeni kibice starali się racjonalnie rozważać możliwości zespołu Okocimskiego w tym meczu. Jednak akcja chwile po rozpoczęciu pokazała, że trudno będzie czymkolwiek zaskoczyć gości. Piłkarz gospodarzy podał do swojego bramkarza, jednak to podanie było zbyt mocne. Piłki bramkarz Dawid Mieczkowski nie mógł łapać, więc próbował głową wybić piłkę poza bramkę, strzelił jednak samobójczego gola. Ta sytuacja nie tylko zniwelowała plan taktyczny, ale i również mobilizacje drużyny, która szybko straciła drugiego gola. Tym razem w środku pola piłkę przejął Sebastian Dudek i od razu podał do Mateusza Cetnarskiego. Sprowadzony z GKS-u Bełchatów pomocnik podał do Voskampa, który strzelił do pustej bramki.

Okocimski próbował rozgrywać akcje i dośrodkowywać. Dobrze prezentował się obrońca Mateusz Wawryka, który groźnie podawał w pole karne Gikiewicza. Śląsk dominował i starał się strzelać na bramkę Mieczkowskiego, nawet ze sporej odległości.
W zespole gospodarzy wyróżniał się też Michał Oświęcimka. Pomocnik prezentował ofensywną grę i taka postawa dała bramkę rywalowi wicemistrza Polski. W polu karnym piłkarz wykorzystał podanie Roberta Trznadela i mecz zaczął robić się bardziej atrakcyjny. W akcji Tomasza Ogara piłka minimalnie przeszła obok słupka i potem Diaz nie strzelił na pustą bramkę. Wydawało się, że Okocimski może wyrównać, jednak akcja Elsnera rozwiała wszelkie nadzieje. Piłkarz minął bramkarza i zrobił to, co powinien był Diaz chwilę wcześniej, strzelając na 3:1.

Okocimski Brzesko - Śląsk Wrocław 1:3 - czytaj zapis naszej relacji na żywo!

Gole: Oświęcimka 60' - Mieczkowski 1' (sam.), Voskamp 13', Elsner 83'

Żółte kartki: Jacek, Cegliński.

Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice)

Okocimski: Dawid Mieczkowski - Mateusz Wawryka, Radosław Jacek (50' Rafał Cegliński), Mateusz Urbański, Mateusz Pawłowicz - Michał Oświęcimka, Dawid Dynarek, Piotr Darmochwał (81' Wojciech Wojcieszyński), Paweł Pyciak - Robert Trznadel (60' Tomasz Ogar), Paweł Smółka

Śląsk: Rafał Gikiewicz - Tadeusz Socha (73' Piotr Celeban), Jarosław Fojut, Marek Wasiluk, Mariusz Pawelec - Mateusz Cetnarski, Rok Elsner, Sebastian Dudek, Cristián Díaz (83' Waldemar Sobota), Piotr Ćwielong - Johan Voskamp (34 Łukasz Gikiewicz)