Śląsk Wrocław - Zalaegerszegi TE FC 3:2. Śląsk idzie jak burza, kolejny rywal pokonany, kolejne bramki Samca-Talara i Quintany

Piotr Janas
Piotr Janas
Śląsk Wrocław - Zalaegerszegi 3:2
Śląsk Wrocław - Zalaegerszegi 3:2 FOT. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl
Śląsk Wrocław wygrał wygrał czwarty z pięciu letnich sparingów. Tym razem wrocławianie ograli podczas zgrupowania na Słowenii węgierski zespół Zalaegerszegi TE FC 3:2. Bramki dla WKS-u zdobywali Dennis Jastrzembski, Piotr Samiec-Talar i Caye Quintana. Jednego z goli dla rywali zdobył były zawodnik KGHM Zagłębia Lubin - Mátyás Tajti.

Śląsk Wrocław pokonał zespół z dolnych rejonów tabeli węgierskiej ekstraklasy. Mecz ten rozegrano w Rogli, nieopodal miejsca gdzie wrocławianie przebywają na obozie (miejscowość Zreče, Słowenia).

Na papierze faworytem byli podopieczni Ivana Djurdjevicia. Szkoleniowiec WKS-u ponownie wystawił skład będący mieszanką zawodników bardziej doświadczonych, będących bliżej pierwszego składu oraz tych, którzy teoretycznie mają mniejsze szanse na regularną grę na poziomie PKO Ekstraklasy, choć kto wie. Więcej było tych pierwszych:

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli Węgrzy, ale to Śląsk otworzył wynik. Caye Quintana wyłożył piłkę na pustą bramkę Dennisowi Jastrzembskiemu, a ten umieścił ją w siatce. W 34 min zrobiło się 1:1, po tym jak płaskim strzałem zza pola karnego wyrównał Szabolcs Szalay, a trzy minuty później rywale wywalczyli rzut karny, którego na gola zamienił były piłkarz m.in. rezerw FC Barcelona i KGHM Zagłębia Lubin Mátyás Tajti.

Do przerwy Węgrzy prowadzili 2:1, ale po zmianie stron gole strzelali już tylko wrocławianie. W 77 min Jastrzembski dograł do Samca-Talara, wychowanek Śląska doprowadził do remisu. Zwycięstwo "Wojskowym" pięć minut później dał Quintana, który tym razem dostawił stopę do podania Samca-Talara u umieścił piłkę w pustej bramce. W 87 min do siatki trafił jeszcze Javier Hyjek, ale sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej i mecz zakończył się wygraną Śląska 3:2.

Dla WKS-u to łącznie czwarta wygrana w piątym sparingu. Przed wylotem na obóz Śląsk pokonał przy Oporowskiej GKS Tychy 3:1, a już na Słowenii przegrał z serbskim klubem FK Čukarički 0:1, następnie pokonał innego przedstawiciela serbskiej ekstraklasy FK Radnički 3:1, słoweńskie NK Radomlje 2:1 i teraz węgierskie Zalaegerszegi.

Jeszcze dziś (o godz. 17) wrocławianie rozegrają drugi mecz kontrolny. Zmierzą się z beniaminkiem słoweńskiej ekstraklasy ND Gorica. Będzie to ostatni test przed rozpoczęciem nowego sezonu. Jutro Zielono-Biało-Czerwoni wrócą do Wrocławia, a w piątek 15 lipca zagrają pierwszy mecz o stawkę — derby Dolnego Śląska z Zagłębiem w Lubinie.

Śląsk Wrocław - Zalaegerszegi TE FC 3:2 (1:2)
Bramki: Jastrzembski 17, Samiec-Talar 77, Quintana 83 - Szalay 32, Tajti 37-k.
Śląsk: Szromnik - Janasik, Poprawa, Grétarsson, García - Samiec-Talar, Schwarz, Olsen, Hyjek, Jastrzembski - Quintana.
Zalaegerszegi (I połowa): Demjén - Gergényi, Kálnoki-Kis, Mocsi, Bedi - Ubochioma, Sanković, Tajti, Májer - Szalay, Németh.
II połowa: Gyurján - Mim, Safronow, Csóka, Gergényi, Ubochioma (85. Papp), Tajti (85. Boros), Kovács, Milovanović, Klausz, Manzinga.