Sparing: Cracovia - Widzew Łódź 2:2

Anna Baranowska
Cracovia zremisowała z Widzewem w sparingu
Cracovia zremisowała z Widzewem w sparingu Ryszard Kotowski
W sparingowym meczu zespołów ekstraklasy rozegranym w ośrodku im. Włodzimierza Smolarka w podłódzkim Uniejowie piłkarze Cracovii zremisowali 2:2 (0:2) z Widzewem.

Pierwsze minuty meczu należały do zawodników Cracovii. To oni dominowali we wstępnym fragmencie pierwszej połowy, raz po raz stwarzając zagrożenie pod bramką Macieja Mielcarza. Po 20. minutach panowanie na murawie przejęli łodzianie, zdobywając od razu pierwszą bramkę. Marcin Kaczmarek minął w polu karnym Krzysztofa Pilarza i precyzyjnym strzałem skierował piłkę do siatki. Wraz z kolejnymi akcjami Widzewiacy potwierdzali swoją dominację. Cztery minuty po pierwszym golu zawodnicy z Łodzi mogli cieszyć się z następnego. Veljko Batrović popisał się świetnym podaniem do Eduardsa Visnakovsa, a ten posłał futbolówkę tuż nad interweniującym bramkarzem.

W pierwszej połowie łodzianie mieli jeszcze kilka okazji, po których mogli podwyższyć swoje prowadzenie. W dobrych sytuacjach strzeleckich znalazł się E. Visnakovs, ale jego strzały mijały bramkę Cracovii. Do przerwy Widzew prowadził z krakowską drużyną różnicą dwóch trafień.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Widzewa. Już na samym początku bliscy zdobycia trzeciej bramki dla swojej drużyny byli Aleksejs Visnakovs oraz Adrian Pietrowski. Po nieudanych próbach łodzian do gry ofensywnej przeszli zawodnicy Cracovii. Bardzo aktywnie prezentowali się m. in. Saidi oraz Przemysław Kita. W 80. minucie to jednak Bartłomiej Dudzic zdobył kontaktowego gola pokonując broniącego w drugiej połowie Patryka Wolańskiego. W 88. minucie strzelec pierwszej bramki dla Cracoviii ponownie trafił między słupki Widzewa. Po dokładnym podaniu od Przemysława Kity Dudzicowi nie pozostało nic innego jak tylko skierować futbolówkę do siatki.

Wynik nie uległ już zmianie. Drugi sprawdzian łódzkiego Widzewa zakończył się remisem 2:2. W najbliższą sobotę łodzianie rozegrają kolejny sparing, po raz pierwszy z rywalem grającym w niższej lidze. Przeciwnikiem Widzewiaków będzie II-ligowy Radomiak Radom.

Cracovia grała bez rekonwalescenta Dawida Nowaka. W drugiej połowie na boisku pojawił się natomiast m.in. testowany były obrońca KS Polkowice Mateusz Bartków.

Cracovia jest w Uniejowie na zgrupowaniu, które zakończy się w sobotę. Przed wyjazdem podopieczni Wojciecha Stawowego rozegrają jeszcze sparing z drugoligową Calisią Kalisz.

W piątek przygotowania w Uniejowie rozpoczną też piłkarze Widzewa. W trakcie dziesięciodniowego obozu mają w planach mecze kontrolne z Radomiakiem Radom (18 stycznia), Pogonią Siedlce (22 stycznia) i Puszczą Niepołomice (25 stycznia).

Cracovia - Widzew 2:2 (0:2)
Bramki:
0:1 Marcin Kaczmarek (22), 0:2 Eduards Visniakovs (25), 1:2 Bartłomiej Dudzic (80), 2:2 Bartłomiej Dudzic (87)

Widzew Łódź: 12. Maciej Mielcarz (46, 21. Patryk Wolański) - 2. Marcin Kikut (46, 7. Patryk Stępiński), 6. Piotr Mroziński (46, 18. Krystian Nowak), 4. Rafał Augustyniak, 20. Michał Płotka - 14. Adrian Pietrowski (65, 9. Marcin Kaczmarek), 8. Princewill Okachi (65, 27. Bartłomiej Kasprzak), 27. Bartłomiej Kasprzak (46, 19. Łukasz Staroń), 94. Veljko Batrović (46, 17. Mariusz Rybicki), 9. Marcin Kaczmarek (46, 25. Aleksejs Višņakovs) - 15. Eduards Višņakovs (46, 10. Michał Jonczyk)

Cracovia: 80. Krzysztof Pilarz - 20. Marcin Kuś (46, 11. Marcel Wawrzynkiewicz), 5. Mateusz Żytko (46, 8. Krzysztof Nykiel), 21. Sławomir Szeliga (46, 28. Marek Wasiluk), 44. Paweł Jaroszyński (62, 6. Mateusz Bartków) - 9. Edgar Bernhardt (46, 10. Saïdi Ntibazonkiza), 14. Damian Dąbrowski (46, 67. Bartosz Kapustka), 27. Marcin Budziński (46, 77. Bartosz Żurek), 7. Krzysztof Danielewicz (46, 23. Łukasz Zejdler), 17. Sebastian Steblecki (46, 37. Bartłomiej Dudzic) - 4. Vladimir Boljević (46, 18. Przemysław Kita)