Sparing. Gryf Wejherowo - Jagiellonia Białystok 1:3

Jakub Seweryn
Jagiellonia pokonała Gryfa w sparingu
Jagiellonia pokonała Gryfa w sparingu Maciej Gilewski / jagiellonia.pl
Jagiellonia Białystok pokonała drugoligowego Gryfa Wejherowo 3:1 w meczu sparingowym rozegranym we Władysławowie. Bramki dla żółto-czerwonych zdobywali Dani Quintana (z karnego), Mateusz Piątkowski oraz... jeden z obrońców Gryfa, który skierował piłkę do własnej siatki. Dla zespołu z Wejherowa jedyne trafienie zanotował były gracz Jagiellonii, Michał Twardowski.

Dla obu drużyn był to pierwszy sparing po przerwie zimowej. W pierwszej połowie w składzie Jagiellonii można było zaobserwować mieszankę zawodników testowanych (w liczbie czterech) wraz z zawodnikami pierwszej jedenastki. Z testowanych zabrakło tylko Carlosa Beltrana, który tak jak Giorgi Popchadze oraz rekonwalescenci Jonatan Straus i Nika Dzalamidze w ogóle nie wystąpili w środowym pojedynku. Oprócz tego zabrakło także przebywających na zgrupowaniu reprezentacji Michała Pazdana i Dawida Plizgi.

Mecz o dziwo zaczął się lepiej dla wejherowian, którzy po ośmiu minutach gry wyszli na prowadzenie za sprawą byłego napastnika Jagiellonii, Michała Twardowskiego. Żółto-czerwoni jednak bardzo szybko wyrównali, po tym jak w polu karnym sfaulowany został Bekim Balaj, a z jedenastu metrów nie pomylił się Hiszpan Dani Quintana. Remis 1:1 utrzymał się do przerwy, a po niej trener Jagiellonii, Piotr Stokowiec, wymienił całą jedenastkę, przyglądając się tym razem zmiennikom i kilku młodym zawodnikom. O dziwo, ta drużyna spisała się lepiej od poprzedników i zapewnił białostoczanom zwycięstwo.

Na prowadzenie Jaga wyszła dziesięć minut po wznowieniu gry po akcji Mateusza Piątkowskiego i trafieniu samobójczym jednego z obrońców Gryfa. Kilkanaście minut później wspomniany napastnik Jagiellonii już sam był w stanie podwyższyć wynik pojedynku i przesądzić o triumfie swojej drużyny, bowiem właśnie wynikiem 3:1 to spotkanie się zakończyło.

Jagiellonia Białystok na zgrupowaniu we Władysławowie rozegra jeszcze trzy sparingi. W sobotę podopieczni Piotra Stokowca zmierzą się najpierw z Kaszubią Kościerzyna, a następnie z Arką Gdynia. Trzy dni później, na zakończenie obozu, żółto-czerwoni spotkają się jeszcze ze Stomilem Olsztyn. Gryf z kolei już może się szykować do wtorkowego spotkania z innym przedstawicielem Ekstraklasy, Lechią Gdańsk.

Gryf Wejherowo 1-3 Jagiellonia Białystok
Gole: Michał Twardowski 8 - Dani Quintana 15 (k), bramka samobójcza 55, Mateusz Piątkowski 73

Skład Jagiellonii Białystok:

(I połowa) Krzysztof Baran - Jakub Tosik, Ugochukwu Ukah, Rosen Kolew, Adam Waszkiewicz - Roberts Savaļnieks, Rafał Grzyb, Joel Perovuo, Dani Quintana, Andrejs Kovaļovs - Bekim Balaj.

(II połowa) Jakub Słowik - Filip Modelski, Tomasz Porębski, Martin Baran, Karol Buzun (65. Bartosz Giełażyn) - Emil Gajko (65. Przemysław Mystkowski), Adam Dźwigała, Michał Pawlik, Maciej Gajos, Ermin Seratlić - Mateusz Piątkowski.