Sparing: Jagiellonia - Chrobry Głogów 3:1

Jakub Seweryn
Jagiellonia Białystok pokonała w sparingu Chrobrego
Jagiellonia Białystok pokonała w sparingu Chrobrego Michał Janucik
Jagiellonia Białystok pokonała Chrobrego Głogów 3:1 w meczu sparingowym rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim. Gole dla żółto-czerwonych strzelali Karol Mackiewicz, Pawieł Sawicki oraz Przemysław Mystkowski, natomiast jedyną bramkę dla pierwszoligowca zdobył Tomasz Zając.

Choć obie drużyny dzieli różnica jednej klasy rozgrywkowej, to miały one okazję spotkać się ze sobą minionej jesieni. W meczu Pucharu Polski rozegranym w Głogowie lepsza okazała się Jagiellonia, która wygrała w takim samym stosunku jak we wtorkowym sparingu, czyli 3:1. Początek spotkania sparingowego wskazywał na to, że ten mecz będzie meczem towarzyskim tylko z nazwy, bowiem już po dziesięciu minutach gry sędzia dwukrotnie wyciągał żółtą kartkę, aby ukarać nią Michała Pazdana i Michała Ilków-Gołąba. W pierwszej połowie oba zespoły zdołały zdobyć po jednej bramce. Wynik otworzył zespół z Białegostoku. W 27. minucie gry po podaniu Macieja Gajosa bardzo ładnym uderzeniem popisał się Karol Mackiewicz, ale tę jednobramkową przewagę drużyna Michała Probierza potrafiła utrzymać przez zaledwie sześć minut, bowiem wówczas Bartłomieja Drągowskiego pokonał Tomasz Zając.

W drugiej części gry trener Probierz wystawił do gry zupełnie nową jedenastkę, która potrafiła jednak wygrać to spotkanie. Tuż po godzinie gry gola na 2:1 strzelił Białorusin Pawieł Sawicki, który skutecznie dobił strzał Patryka Tuszyńskiego, a na kwadrans przed końcem pojedynku pięknym uderzeniem z dystansu popisał się 16-letni Przemysław Mystkowski, ustalając wynik spotkania na 3:1.

Dwa ostatnie sparingi na obozie w Grodzisku Wielkopolskim Jagiellonia rozegra w najbliższy piątek. Najpierw jej rywalem będzie drugoligowy Górnik Wałbrzych, a następnie pierwszoligowa Miedź Legnica.

Jagiellonia Białystok – Chrobry Głogów 3:1 (1:1)

Jagiellonia: Drągowski – Modelski, Tarasovs, Madera, Wasiluk – Grzyb, Pazdan – Frankowski, Gajos, Mackiewicz – Piątkowski.

II połowa: K. Baran – Świderski (75’ Gajko), Pawlik, Augustyniak, Straus – Tymiński, Romanczuk – Sawicki, Tuszyński, Mystkowski (79’ Piechniak) – Zubowicz.

Chrobry: Szczepankiewicz (46’ Janicki, 69’ Rzepecki) – Ilków-Gołąb, Bogusławski, Byrtek, Samiec (46’ Ziemniak) – Kościelniak (46’ Chrzanowski), Sędziak (46’ Gąsior), Hałambiec (77’ Ałdaś), Hudyma (77’ Rybak), Zając (46’ Kiełb) – Szczepaniak (79’ Bednarski)

Żółte kartki: Pazdan - Ilków-Gołąb