Sparing: MKS Kluczbork - Odra Opole 1:1

Maciej Dąbrowski
Bez rozstrzygnięcia zakończył się sparing dwóch opolskich drużyn - MKS-u Kluczbork i Odry Opole. Rozegrany w Kluczborku mecz zakończył się wynikiem 1:1 Oba gole padły jeszcze przed przerwą, a szczególnie pierwsze trafienie było niecodziennej urody.

Od początku meczu dość odważnie do ataku ruszyli piłkarze gospodarzy i dwa razy bramkarz Odry Marcin Feć musiał wykazać się sporymi umiejętnościami. Mimo przewagi MKS-u to Odra jako pierwsza zdołała zdobyć gola. Jej strzelcem okazał się Michał Filipowicz, który fantastycznie przymierzył z rzutu wolnego. Goście z prowadzenia nie cieszyli się jednak długo, bo już po 6. minutach padł gol wyrównujący. Trafieniem, które jak się okazało ustaliło wynik meczu, popisał się Adam Deja.

W drugiej połowie gry momentami lekką przewagę mieli piłkarze Odry, jednak przez jej większą część toczyła się walka w środku pola. Najlepszej sytuacji na bramkę nie wykorzystał Sebastian Deja z Odry Opole, który jest bratem Adama - strzelca gola dla MKS-u.

MKS Kluczbork - Odra Opole 1:1 (1:1)

Bramki:
0:1 - Michał Filipowicz
1:1 - Adam Deja

MKS Kluczbork: (skład wyjściowy) Mateusz Abramowicz - Denis Kumiec, Michał Sudoł, Paweł Gierak, Wojciech Bzdęga - Mateusz Arian, Wojciech Hober, Adam Deja, Miłosz Culic, Paweł Baraniak - Piotr Burski

Grali także: Igor Jurga, Bartłomiej Gawron, Rafał Niziołek, Damian Kaczmarek, Marcin Peretiatko, Dawid Mehlich, Michał Kojder, Tomasz Swędrowski, Robert Błąkała

Odra Opole: (skład wyjściowy) Marcin Feć - Adam Baranowski, Maciej Machi, Filip Bartkowiak, Mateusz Jaros - Dawid Schie, Tomasz Copik, Bartosz Roman, Michał Filipowicz - Paschal Ekwueme, Paweł Wasilewski

Grali także: Marcel Surowiak, Sebiastian Deja, Grzegorz Kmiecik, Piotr Plewnia, Michał Piechuta, Arkadiusz Smęt, Bartłomiej Sikorski, Krzysztof Meryk, Kacper Wdowik, Bartłomiej Rewucki

W zespole gospodarzy testowani byli: Robert Brząkała (SMS Kraków), Marcin Peretiatko (LZS Proślice) i Paweł Baraniak (Lech Poznań (ME)),

W drużynie z Opola na testach byli: Paschal Ekwueme (MKS Kluczbork), Adam Baranowski, Bartosz Roman, Arkadiusz Smęt, Michał Piechuta (wszyscy Zagłębie Lubin (ME)), Maciej Machi (GKS Katowice), Filip Bartkowiak (Pilica Białobrzeg), Mateusz Jaros (Gwarek Zabrze), Dawid Schie (BKS Bielsko-Biała), Paweł Wasilewski (Górnik Wesoła Mysłowice), Grzegorz Kmiecik (Szczakowianka Jaworzno).