Sparing: Olimpia Elbląg - Żuławy Nowy Dwór Gdański 8:0

Sebastian Piasecki
Olimpię czeka w sobotę poważny sprawdzian
Olimpię czeka w sobotę poważny sprawdzian Michał Kuna
W rozegranym w środę sparingu na stadionie przy ul. Moniuszki w Elblągu, drugoligowa Olimpia Elbląg rozgromiła ekipę Żuław Nowy Dwór Gdański.

W 14. minucie spotkania padła pierwsza bramka dla elblążan. Prowadzenie Olimpii dał Jacek Czerniewski, który dołączył do zespołu przychodząc z Olimpii 2004 Elbląg. Zaledwie minutę później było już 2:0. Bramkę, po świetnym uderzeniu technicznym, zdobył Kamil Graczyk. W 35. minucie spotkania na 3:0 podwyższył Mołdawianin Oleg Ichim, który popisał się niezwykle mocnym uderzeniem z rzutu wolnego. Czwartą bramkę dla żółto-biało-niebieskich, po kontrataku, zdobył Kamil Kopycki.

Identyczny przebieg spotkania zobaczyliśmy w drugiej odsłonie meczu. W 70. minucie, w wyniku kontry bramkę zdobył Rafał Lisiecki. Kolejne trzy bramki to popis 19-letniego Marcina Sawickiego. Młody Olimpijczyk zanotował trafienia odpowiednio w 76. 78. i 85. minucie.
Drużyna z Nowego Dworu Gdańskiego występująca na co dzień w pomorskiej lidze okręgowej zdecydowanie ustępowała umiejętnościom piłkarskim drużynie z Elbląga. Podopieczni Olega Raduszko byli przede wszystkim bardziej dokładni w podaniach. Nie można także nic zarzucić defensywie żółto-biało-niebieskich.

W sobotę Olimpijczyków czeka poważny sprawdzian, bowiem zmierzą się oni w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski z drugoligowym Chrobrym Głogów.

Olimpia Elbląg - Żuławy Nowy Dwór Gdański 8:0 (4:0)