Sparing: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Hapoel Hajfa 1:0

Dominik Wardzichowski
Sebastian Ziajka zdobył zwycięską bramkę dla Podbeskidzia w sparingu
Sebastian Ziajka zdobył zwycięską bramkę dla Podbeskidzia w sparingu Tomasz Ogorzały
W pierwszej grze kontrolnej na zgrupowaniu w Warce, Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzyło się z 12. zespołem, minionego sezonu izraelskiej ekstraklasy. Mecz zakończył się zwycięstwem Górali 1:0. Autorem jedynej bramki dlanBielszczan okazał się Sebastian Ziajka.

Podbeskidzie zaplanowało swoje letnie zgrupowanie w ośrodku w Warce. Dokładnie na obiekcie na którym podczas Euro 2012 trenowała reprezentacja Chorwacji, prowadzona przez charyzmatycznego trenera Slavena Bilicia. Dzisiejszy rywal zespołu z Bielska-Białej w swojej ostatniej grze sparingowej pokonał ekstraklasowy GKS Bełchatów 2:0.

Trener Robert Kasperczyk na obóz przygotowawczy zabrał 23 zawodników. W składzie Górali zabrakło dwóch kontuzjowanych stoperów: Bartłomieja Koniecznego oraz Juraja Dancika. Do kadry na obóz nie załapał się ponadto chorwacki napastnik, Ivan Curić, którego to szkoleniowiec Podbeskidzia desygnował do treningów z drużyną Młodej Ekstraklasy.

Podbeskidzie rozpoczęło sparing z drużyną z Izraela w podobnym składzie do ostatniej sparingowej potyczki z Cracovią. Robert Kasperczyk postanowił zmienić tylko trzech zawodników. Od pierwszej minuty między słupkami zaprezentował się Mateusz Bąk, a do pierwszego składu wskoczyli również Liran Cohen, oraz powracający po kontuzji Piotr Malinowski. Zastąpili oni w wyjściowej jedenastce Damiana Chmiela i Fabiana Pawelę.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele podbramkowych sytuacji. Oba zespoły prowadziły wyrównaną grę, jednak to bielszczanie wysunęli się na prowadzenie. Bramkę dla Podbeskidzia zdobył w 37. minucie skrzydłowy Sebastian Ziajka. Kilka chwil później czerwony kartonik obejrzał pozyskany przed tym sezonem z Tatrana Presov, słowacki stoper Michal Piter-Bucko.

W przerwie szkoleniowiec Podbeskidzia dokonał trzech roszad w składzie. W miejsce Mateusza Bąka do bramki wszedł Richard Zajac, natomiast w miejsce Michala Pitera-Bucko oraz Roberta Demjana na placu gry zameldowali się Piotr Koman i Fabian Pawela.

W drugiej połowie meczu wynik nie uległ już zmianie i to zawodnicy Podbeskidzia mogli się cieszyć z kolejnego zwycięstwa. Ta wygrana była Góralom bardzo potrzebna, gdyż mogli poprawić sobie humory po porażkach z GKS-em Katowice oraz Cracovią.

Co ciekawe, klub z Bielska-Białej w swoich meczach sparingowych wygrywał tylko z zagranicznymi zespołami. Na początku przygotowań bielszczanie potrafili pokonać m.in. mistrza Słowacji - MFK Żylina. Z polskimi drużynami notowali natomiast słabsze rezultaty, jednak trener Kasperczyk tłumaczył swoich podopiecznych ciężkimi treningami w tym okresie.

Następnym przeciwnikiem Podbeskidzia w Warce będzie drugoligowa Pogoń Siedlce. Początek spotkania w środę 01.08 o godzinie 11:30.

Podbeskidzie Bielsko-Białą - Hapoel Hajfa 1:0 (0:0)