Sparing: Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 0:3. Skuteczny Zahorski, Nakoulma zszedł z urazem

Marcin Szczepański
Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 0:3
Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 0:3 Marcin Szczepański
Górnik Zabrze bardzo dobrze zdał ostatni test przed inauguracją rundy wiosennej ekstraklasy. Na boisku Zagłębia Sosnowiec, gdzie ostatnio przegrała Wisła Kraków, pewnie zwyciężył 3:0. Dwie bramki zdobył wracający do Zabrza Tomasz Zahorski, który dał jasny sygnał, że zamierza walczyć o wyjściową jedenastkę.

Zagłębie Sosnowiec nie zdołało pokonać kolejnego ekstraklasowicza w okresie przygotowawczym. Po zwycięstwie 2:1 nad Wisłą Kraków, dzisiaj podopieczni Mirosława Kmiecia ulegli Górnikowi Zabrze.

Mecz rozgrywany był w trudnych warunków, ale przy trzymającej ciągle zimię, do takich niestety muszą przyzwyczajać się piłkarze zespołów Ekstraklasy. Po meczu o złych warunkach nie chciał słyszeć trener Górnika, Adam Nawałka. - Skończmy mówić o warunkach. Warunki są takie, a nie inne i się nie zmienią. To my musimy się dostosować do warunków - stwierdził krótko po meczu.

Na dostosowanie się piłkarzy do warunków Nawałka nie mógł narzekać, bo ci wywiązywali się ze swoich zadań należycie. W pierwszej połowie bardzo szybko objęli prowadzenie, a z dobrej strony pokazał się Tomasz Zahorski, który w 15. minucie wykorzystał dobre dośrodkowanie Michała Bembena. Po kolejnym kwadransie było już 2:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się popularny "Zahor". Tym razem fenomenalną asystą popisał się Szeweluchin, który obsłużył kolegę z zespołu podaniem, po którym napastnik wyszedł sam na sam z stojącym w bramce Zagłębia Suchańskim i dopełnił formalności. - Cieszę się, że pozytywnie wypadliśmy w tym sparingu, a mnie udało się strzelić dwie bramki - powiedział nam po meczu bohater Górnika, który ma nadzieję swoją postawą zamknąć usta krytykom i pokazać kibicom, którzy negatywnie przyjęli wieść o jego powrocie, że zbyt wcześnie go skreślili.

W drugiej połowie skład Górnika uległ znacznemu przemeblowaniu, a na boisku pojawili się między innymi Grzegorz Bonin i Prejuce Nakoulma. Popularny "Prezes" pokazał się z dobrej strony, popisując się kilkoma rajdami w swoim stylu i to właśnie po jednej z takich akcji padła bramka na 3:0. W 78. minucie Nakoulma pomknął z piłką i przed bramką wyłożył ją Wojciechowi Łuczakowi, który nie miał problemu z wykończeniem sytuacji.

Niestety chwilę później przy starcie do piłki reprezentant Burkina Faso doznał urazu mięśnia i musiał opuścić boisko. Uraz wydaje się nie być poważny, a wstępne oględziny klubowego lekarza sugerują, że na mecz z Piastem "Prezes" będzie gotowy.

Bramki: Tomasz Zahorski 15, 30, Wojciech Łuczak 78

Górnik Zabrze: Łukasz Skorupski (46 Mateusz Kuchta; 62 Mateusz Sławik; 76 Norbert Witkowski) - Michael Bemben (46 Grzegorz Bonin), Adam Danch (46 Bartosz Kopacz), Ołeksandr Szeweluchin (46 Antoni Łukasiewicz), Marcin Wodecki (46 Seweryn Gancarczyk) - Paweł Olkowski (57 Michał Płonka; 69 Mateusz Słodowy), Siergej Mosznikow (46 Aleksander Kwiek; 87 Gabriel Nowak), Bartosz Iwan (46 Krzysztof Mączyński), Konrad Nowak (34 Daniel Barbus; 46 Mariusz Przybylski), Mateusz Zachara (20 Tomasz Margol; 46 Prejuce Nakoulma; 84, Daniel Barbus) - Tomasz Zahorski (46 Wojciech Łuczak).