Sparingi: Lechia Gdańsk - Olimpia Grudziądz 1:0

jac
W swoim pierwszym meczu sparingowym Lechia Gdańsk pokonała na PGE Arenie pierwszoligową Olimpię Grudziądz 1:0. Gola z rzutu karnego strzelił Stojan Vranjes. Biało-zieloni testowali w tym spotkaniu stopera Piotra Polczaka.

Lechia Gdańsk - Olimpia Grudziądz 1:0 (1:0)
Stojan Vranjes 16' (k.)

Żółta kartka: Polczak (Lechia)
Czerwona kartka: Frankowski (Lechia)
Widzów: około 900.

Lechia Gdańsk:
I połowa: Damian Podleśny - Paweł Stolarski, Piotr Polczak, Rafał Janicki, Nikola Leković - Przemysław Frankowski, Marcin Pietrowski, Stojan Vranjes, Piotr Wiśniewski, Piotr Grzelczak - Danijel Aleksić.

II połowa: Kacper Rosa - Bernard Powszuk, Przemysław Kamiński, Adam Dźwigała, Damian Garbacik - Wojciech Zyska, Ariel Borysiuk, Łukasz Kopka, Kacper Łazaj (60' Przemysław Frankowski, 85' Marcin Pietrowski)), Piotr Grzelczak (68' Paweł Stolarski), - Adam Buksa.

Olimpia Grudziądz:
I połowa: Daniel Osiecki - zawodnik testowany, Michał Łabędzki, Michal Piter-Bućko, Marcin Woźniak - Marcin Kaczmarek, Marcin Smoliński, Dariusz Kłus, Maciej Rogalski, Bruno Żołądź- Adam Cieśliński (43' Maciej Kowalczyk).

II połowa:
Daniel Osiecki (91' Mateusz Wiśniewski) - zawodnik testowany, Bartosz Śmietanko (73' Mateusz Majewski), Michal Piter-Bućko, Adam Banasiak - Robert Szczot, Łukasz Suchocki, Bruno Żołądź (80' Oskar Trzepacz), Marcin Smoliński, Maciej Rogalski - Maciej Kowalczyk.