Sparingowy remis Lecha z Pogonią

Maciej Pietrasik
Lech Poznań zremisował w sparingu z Pogonią
Lech Poznań zremisował w sparingu z Pogonią Krzysztof Kaczmarek
Podczas przerwy reprezentacyjnej kluby T-Mobile Ekstraklasy nie próżnują. W sparingowym meczu we Wronkach Lech Poznań zmierzył się z Pogonią Szczecin. Przez 90 minut kibice nie zobaczyli jednak żadnego gola i spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.

W wyjściowych składach obu drużyn nie brakowało zawodników, którzy w pierwszej jedenastce występują również w meczach ligowych. Lech rozpoczął to spotkanie m. in. z Hubertem Wołąkiewiczem, Marcinem Kamińskim czy Karolem Linettym. W Pogoni od pierwszej minuty wystąpili m. in. Radosław Janukiewicz, Wojciech Golla, Adam Frączczak, Rafał Murawski i Marcin Robak.

W pierwszej części spotkania obie drużyny miały po jednej dobrej okazji do zdobycia gola. W 22. minucie z dystansu Janukiewicza próbował zaskoczyć Muhamed Keita, lecz golkiper Pogoni bardzo dobrze interweniował. Sześć minut później znakomitą paradą popisał się za to Krzysztof Kotorowski, który po składnej akcji Murawskiego, Frączczaka i Robaka wybronił strzał głową tego ostatniego.

W drugiej połowie Maciej Skorża i Dariusz Wdowczyk dokonali kilku zmian, a na boisku pojawiło się sporo młodych wychowanków obu drużyn. W pierwszym kwadransie drugiej części gry Pogoń miała dwie świetne sytuacje do zdobycia gola, ale minimalnie mylili się Frączczak i Filip Kozłowski. W samej końcówce w sytuacji sam na sam Dawidem Kudłą (zmienił w przerwie Janukiewicza) znalazł się natomiast Niklas Zulciak, lecz golkiper Pogoni nie dał się pokonać i Lech zremisował ostatecznie we Wronkach z Pogonią 0:0.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 0:0

Lech: Krzysztof Kotorowski (46. Maciej Gostomski) - Hubert Wołąkiewicz (64. Wiktor Witt), Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Barry Douglas - Szymon Drewniak (46. Marcin Gawron), Karol Linetty - Niklas Zulciak (64. Piotr Rymar), Jakub Serafin (81. Niklas Zulciak), Muhamed Keita - Krzysztof Gładosz (46. Kamil Szubertowski)

Pogoń: Radosław Janukiewicz (46. Dawid Kudła) - Adam Frączczak (62. Andrzej Kotłowski), Wojciech Golla, Maciej Dąbrowski, Tomasz Lisowski - Maksymilian Rogalski (46. Mateusz Matras), Rafał Murawski (62. Michał Walski) - Patryk Małecki (46. Takuya Murayama), Jakub Bąk (62. Kamil Wojtkowski), Ricardo Nunes - Marcin Robak (46. Filip Kozłowski)