Stal Rzeszów - GKS Katowice 0:1. Zwycięskie pożegnanie roku

Rafał Musioł
Karina Trojok
GKS Katowice zwycięstwem nad Stalą w Rzeszowie pożegnał 2020 rok i umocnił się w strefie premiowanej bezpośrednim awansem do I ligi.

Mecz Stali Rzeszów z GKS-em Katowice rozpoczął się nerwowo. Wyjątkowo agresywny był Jarosłąw Fojut, który udział w spotkaniu zakończył już po 24 minutach. Piłkarz gospodarzy raz po raz faulował Filipa Kozłowskiego i w końcu arbiter stracił do niego cierpliwość. Wcześniej jednak ofiarą rzeszowianina padł Grzegorz Rogala. Kontuzjowanego zawodnika GKS-u musiał zastąpić Danian Pavlas.

Oba zespoły grały ofensywnie. Marcin Urynowicz trafił w słupek, Stal w poprzeczkę. Do przerwy był jednak bezbramkowy remis. Jedyny jak się okazało gol padł w 52 minucie. Kozłowski oddał strzał, piłka nieco zmieniła kierunek po otarciu się o obrońcę i wpadła do siatki/

Później Urynowicz raz jeszcze trafił w poprzeczkę, a rzeszowianie próbowali odrobić stratę i zafundowali katowiczanom nerwową końcówkę. GKS przetrwał jednak trudne chwile i odniósł zasłużone zwycięstwo, podkreślając udaną rundę. Ekipa Rafała Góraka 2021 rok powita więc na miejscu premiowanym awansem do Fortuna 1. Ligi.

Stal Rzeszów - GKS Katowice 0:1 (0:0)