Stal Stalowa Wola kontynuuje świetną passę

Grzegorz LIPIEC
Drugoligowa Stal Stalowa Wola kontynuuje świetną serię spotkań na własnym stadionie.

6 sierpnia Stalówka przegrała ostatni mecz przy Hutniczej. Od tamtej pory były wygrane i remisy. Czas z poprzedniego sezonu kiedy ekipa zielono-czarnych przegrywała mecz za meczem odszedł już w zapomnienie. To jest znowu ich twierdza, twierdza Hutnicza. W niedzielę Stal pokonała po golu Adriana Dziubińskiego Polonię Bytom 1:0. - To było bardzo ważne zwycięstwo. Tym bardziej, że jest przed nami niezwykle trudny tydzień. W środę gramy u siebie z Rakowem Częstochowa, a w niedzielę czekają nas derby z Siarką Tarnobrzeg – mówi Mateusz Wójcik, obrońca Stalówki.

Podobne przemyślenia miał trener Stali, Rafał Wójcik. - Dobrze wiedzieliśmy, jaki jest teraz przed nami tydzień. Dobrze go zaczęliśmy bo trzema punktami. W tych warunkach podstawą było szczęście i oddalanie niebezpieczeństwa od własnego pola karnego. Cały mecz to była konsekwentna i cierpliwa gra. W drugiej połowie nastawiliśmy się na obronę, ale mieliśmy swoje szanse. Czapki z głów, że przez 90 minut zawodnicy zagrali taki mecz na tak trudnej murawie i przy zapadającym zmroku.

Trener bytomskiej Polonii chwalił Stal. - Przyjechaliśmy tutaj po trzy punkty. Spodziewaliśmy się takiego meczu, wiemy gdzie jesteśmy. To był całkiem dobry mecz. Wynik mógł być także w drugą stronę, ale Stal była lepsza.

Materiał oryginalny: Stal Stalowa Wola kontynuuje świetną passę - Echo Dnia Podkarpackie