Stal Stalowa Wola podzieliła się punktami z Limanovią

Łukasz Myszka
Stal Stalowa Wola podzieliła się punktami z Limanovią Dominika Przybyło
W meczu 18. kolejki 2. ligi, Stal Stalowa Wola zremisowała na własnym stadionie z przedostatnią w tabeli Limanovią Limanowa 1:1. Tym razem na liście strzelców zabrakło najlepszego snajpera ligi Łukasza Sekulskiego, ale do bramki rywali trafił Michał Czarny, a dla gości Piwowarczyk.

Mecz od początku lepiej zaczął się dla przyjezdnych. Piwowarczyk swoim mocnym strzałem z pierwszej piłki mógł dać prowadzenie Limanovii, ale piłkę zdołał wypiąstkować golkiper Stalówki. Pomimo różnych prób obu zespołów, dopiero w 50. minucie padł pierwszy gol. Bardzo precyzyjne dośrodkowanie w pole karne gości i Michał Czarny bez problemu umieścił piłkę w siatce po dobrym strzale głową.

W 59. minucie Płonka mógł dać dwubramkowe prowadzenie swojej drużynie. W 78. minucie zrobiło się małe zamieszanie na boisku. Sędzia ewidentnie nie radził sobie z wydarzeniami na boisku. W efekcie Bartkiewicz został ukarany drugą żółtą kartką i od 80. minuty Limanovia grała w przewadze jednego zawodnika. Tuż po zejściu zawodnika Stali, groźna kontra Limanovii i w Stalowej Woli wyrównała na 1:1. Bardzo ładna, indywidualna akcja Piwowarczyka dała gościom jeden punkt.

Stal Stalowa Wola - Limanovia Limanowa 1:1 (1:0)

Bramki: 50' Czarny - 81' Piwowarczyk

Kartki: 8' Giel, 50' Serafin , 80' Płonka (Stal) – 8' Sotnicki, 61'Elsaid, 65' Waksmundzki (Limanovia)

Czerwona: (dwie żółte) 51' i 80'Bartkiewicz (Stal)

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Czarny, Michałek (83'Kowalski), Bartkiewicz, Samołyk (90+1'Tur), Argasiński, Płonka, Bogacz, Sekulski (90'Mikołajczak), Giel (71'Żmuda).

Limanovia Limanowa: Sotnicki, Hudecki, Mysiak, Elsaid, Kulewicz, Piwowarczyk, Pietras, Skiba, Serafin, Waksmundzki, Chmiest.