Superpuchar Włoch. Inter Mediolan wygrał w finale z Napoli 1:0. Piotr Zieliński całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych

Bartosz Głąb
Inter Mediolan z Superpucharem Włoch.
Inter Mediolan z Superpucharem Włoch. PAP/EPA
Superpuchar Włoch. Inter Mediolan wygrał w meczu finałowym z Napoli po bramce Lautaro Martineza w doliczonym czasie gry. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Piotr Zieliński, który według włoskich mediów jest już dogadany na transfer w władzami mediolańskiego klubu. Mecz odbył się w Arabii Saudyjskiej.

Superpuchar Włoch. Piotr Zieliński spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych

W półfinale Napoli rozbiło Fiorentinę 3:0, natomiast Inter Mediolan takim samym rezultatem pokonał Lazio Rzym. W poniedziałkowy wieczór oba zespoły stanęły naprzeciw siebie w Rijadzie. Po raz kolejny tylko na ławce zasiadł Piotr Zieliński. Reprezentant Polski, który według medialnych doniesień latem przeniesie się do Mediolanu po raz trzeci z rzędu nie wyszedł w podstawowym składzie drużyny z Neapolu.

Spotkanie lepiej rozpoczął Inter, który sprawiał wrażenie drużyny, której bardziej zależy na wygranej i która przeze wszystkim ma pomysł na mecz. W pierwszej połowie Federico Dimarco popisał się mocnym strzałem z woleja, który minął bramkę neapolitańczyków. Gdyby piłkarz był nieco dokładniejszy, oglądalibyśmy pięknego gola.

Tuż przed przerwą Lautaro Martinez trafił do bramki przeciwników, ale arbiter liniowy słusznie podniósł, dopatrując się spalonego. Do przerwy kibice w Arabii Saudyjskiej nie oglądali bramek.

Superpuchar Włoch. Inter Mediolan rzutem na taśmę wygrał z Napoli

W drugiej połowie obraz nie ulegał zmianie. Wciąż "Nerazzurri" przeważali, ale nie potrafili znaleźć sposobu na zaskoczenie defensywy rywali. Pomocną dłoń w 60. minucie mediolańczykom podał Giovanni Simeone, który otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

Wtedy przewaga Interu była jeszcze bardziej wyraźna. Napoli głównie skupiało się na grze defensywnej, ale od czasu do czasu również wyprowadzało swoje akcje. Decydująca dla meczu byłą 91. minuta. Benjamin Pavard zagrał ze skrzydła w "szesnastkę" Napoli, gdzie był Lautaro Martinez i Argentyńczyk sytuacyjnym uderzeniem dał Interowi zwycięstwo.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Piotr Zieliński. Z tej samej wysokości spotkanie oglądał również polski bramkarz - Hubert Idasiak.

Inter Mediolan obronił tytuł i po raz ósmy w swojej historii sięgnął po Superpuchar Włoch.