Surowa kara dla Lechii za zachowanie jej kibiców w Białymstoku

jac
Kibice na meczu Jagiellonia - Lechia
Kibice na meczu Jagiellonia - Lechia ANATOL CHOMICZ / POLSKAPRESSE
Zakaz wyjazdowy zorganizowanej grupy kibicowskiej do końca bieżącego roku i 30 tys. złotych kary - to decyzja Komisji Ligi w stosunku do fanów Lechii Gdańsk za to, jak zachowali się w trakcie ostatniego meczu sezonu, z Jagiellonią w Białymstoku (2:4).

Komisja Ligi dotkliwość kary argumentuje tym, że spotkanie zostało przerwane aż trzy razy - właśnie przez kibiców Lechii. Przypomnijmy, zaraz po pierwszym gwizdku sędziego z sektora gości, gdzie zasiadło tysiąc osób, poleciały na murawę setki rolek papieru. Usunięcie nich z murawy potrwało około 12 minut.

Później ultrasi Lechii odpalili kilkanaście rac. Zadymienie było na tyle duże, że sędzia postanowił przerwać na chwilę mecz. W przerwie doszło natomiast do burdy między sympatykami obu drużyn. Spokój musiała zaprowadzić policja, o której interwencję poprosił organizator. Szerzej o tym pisaliśmy tutaj.