Świerblewski i Nykiel dali Ruchowi 3 punkty

Michał Wieczorek
W derbach Górnego Śląska - Ruch okazał się lepszy od Polonii Bytom. Niebiescy odrobili straty, po tym jak przegrywali w tym meczu 0:1.

Zdecydowanym faworytem derbów Śląska była drużyna chorzowskiego Ruchu, która na wiosnę, w przeciwieństwie do bytomian, utrzymała dobrą formę. Tymczasem mecz na Cichej rozpoczął się niespodziewanie od prowadzenia Polonii. W 18. minucie z rzutu rożnego bardzo dokładnie dośrodkował Miroslav Barcik, a gola głową zdobył Błażej Telichowski.

Waldemar Fonalik miał nosa w przerwie. Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Daniel Świerblewski i to on właśnie doprowadził do remisu. Świetnym dośrodkowaniem z prawej strony boiska popisał się Krzysztof Nykiel, a akcję zakończył zupełnie niepilnowany w polu karnym napastnik niebieskich. Ten sam piłkarz wyprowadził Ruch na prowadzenie. Znów piłkę w pole karne dograł Nykiel, a rezerwowy Ruchu sprytnym strzałem w lewy róg bramki Skaby pokonał bramkarza bytomian.