Szalony mecz Tottenham - Chelsea. Dziesięć goli, ale pięć anulowanych. Dwie czerwone kartki, kontuzje i pierwsza porażka Kogutów sezonie!

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
od 16 lat
Liga angielska. To była prawdziwa uczta! Tottenham po szalonym meczu przegrał w derbach z Chelsea 1:4, ale kończył grę w dziewięciu. Sędzia nie uznał aż pięciu bramek, za to pokazał dwie czerwone kartki. Jeszcze przed przerwą kontuzje zgłosiło dwóch zawodników gospodarzy. Tottenham przegrał po raz pierwszy w sezonie i tym samym stracił pozycję lidera na rzecz Manchesteru City.

Skrót meczu Tottenham - Chelsea

Początkowo mecz dobrze się układał dla gospodarzy. W szóstej minucie bramkę zdobył Szwed Dejan Kulusevski, a w 14. piłka znów znalazła się w siatce Chelsea po strzale Koreańczyka Heung-Min Sona, ale po analizie VAR sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Później do głosu doszli przeciętnie spisujący się w bieżących rozgrywkach goście. Arbiter nie uznał dwóch bramek dla "The Blues", znów po analizie VAR, ale w 35. minucie nie miał wątpliwości, dyktując rzut karny. Wykorzystał go Cole Palmer.

Gospodarze grali w tym momencie w osłabieniu. Chwilę wcześniej po brutalnym faulu boisko musiał opuścić Argentyńczyk Cristiano Romero. Na dodatek niedługo po przerwie drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę ujrzał reprezentant Włoch Destiny Udogie. Grając w dziewiątkę, Tottenham nie był w stanie wiele zdziałać i w końcówce opadł z sił. Ostatnie minuty były popisem Senegalczyka Nicolasa Jacksona, który skompletował hat-trick. Pierwszego gola strzelił w 75. minucie, a dwa dorzucił w doliczonym czasie gry.

Po 11. kolejce liderem został Manchester City, który w sobotę rozgromił u siebie AFC Bournemouth 6:1, ale stracił króla strzelców poprzedniego sezonu i najskuteczniejszego w obecnych rozgrywkach Norwega Erlinga Haalanda, który schodził do szatni na przerwę kulejąc i nie powrócił już na boisko w drugiej połowie.

Mistrzowie Anglii wyprzedzają Tottenham o jeden punkt oraz Liverpool o trzy. PAP

Tottenham - Chelsea 1:4 (1:1)

Bramki: Kulusevski 6' - Palmer 35', Jackson 75', 90+4', 90+7'
Czerwone kartki: Romero 33' (brutalny faul), Udogie 55' (za dwie żółte)
Żółte kartki: Udogie, Sarr - Jackson, Colwill, Gusto, Mudryk, Ugochukwu
Sędziował: Michael Oliver
Widzów: 61 726 osób.

Tottenham: Vicario - Porro, Romero, van de Ven (45' Emerson), Udogie - Bissouma, Sarr (61' Bentancur) - Kulusevski (61' Skipp), Maddison (45' Hojbjerg), Johnson (34' Dier) - Son.

Chelsea: Sanchez - James (77' Gusto), Disasi, Thiago Silva, Colwill (46' Cucurella) - Caicedo, Enzo (58' Mudryk) - Palmer, Gallagher, Sterling (90' Ugochukwu) - Jackson.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa lał i patrzył, czy równo puchnie. Pogoń Szczecin wbiła zwycięskie bramki w osłabieniu, porażkę z Lechem Poznań "głową" przypłacił trener... Ruchu Chorzów, a liderujący Śląsk Wrocław zapewnił emocje do samego końca - taka właśnie była 14. kolejka, w której wygrała czołowa szóstka tabeli i już czwartego gola bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił kandydat do gry w reprezentacji Polski. W naszej jedenastce wyróżnionych znajdziecie:- dziewięciu seniorów i dwóch młodzieżowców- pięciu Polaków, dwóch Szwedów, Chorwata, Niemca, Portugalczyka i Słoweńca- po dwóch piłkarzy Jagiellonii Białystok, Lecha Poznań i Rakowa Częstochowa, po jednym Górnika Zabrze, Legii Warszawa, Pogoni Szczecin, Śląska Wrocław oraz Warty Poznań.

Jedenastka 14. kolejki PKO Ekstraklasy według GOL24. Raków C...