Szybki gol, trzecia porażka

Marek Iwaniszyn
W trzecim rozegranym do tej pory, podczas zgrupowania na Cyprze, spotkaniu GKS Bełchatów zanotował trzecią porażkę. Tym razem podopieczni Rafała Ulatowskiego przegrali z czeskim FK Baumit Jablonec 1:2.

Spotkanie było dość wyrównane, czego efektem był remisowy wynik po 45 minutach. W tym czasie obie drużyny trafiły do bramki rywali po jednym razie.

Bełchatowianie wyszli na prowadzenie już niespełna pół minuty po pierwszym gwizdu sędziego. Mariusz Ujek dokładnie dograł do Dawida Nowaka, a ten pewnie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Rywale zza południowej granicy wyrównali, po zespołowej akcji, kwadrans później.

Po zmianie stron znów mieliśmy do czynienia z bardzo szybko strzeloną bramką. Tym razem trafili jednak goście - po rzucie karnym. Mimo dogodnych okazji giekaesiacy wyrównać już nie zdołali i przegrali trzeci mecz na cypryjskim zgrupowaniu.