Szyndrowski dla Ekstraklasa.net: Przeciwko Koronie zawsze jest dreszczyk emocji

Zbyszek Anioł
Marek Szyndrowski
Marek Szyndrowski Polskapresse
- To była dla nas udana runda – mówi w rozmowie z Ekstraklas.net Marek Szyndrowski. Obrońca Ruchu Chorzów i jego koledzy w ostatnim meczu przed zimową przerwą rozbili na własnym boisku Koronę Kielce 4:1.

To był dla pana szczególny mecz? Spędził pan w końcu w Kielcach troszkę czasu, reprezentując barwy Korony.
Jak gramy przeciwko Koronie, to zawsze jest dreszczyk emocji. Kilka dobrych lat tam spędziłem. Ale to już minęło i cieszymy się ze zwycięstwa. To była dla nas bardzo udana runda.

W obecnej kadrze Korony nie zostało już zbyt wielu piłkarze, z którymi jeszcze pan grał w jednej drużynie (Hernani, Jacek Kiełb, Kamil Kuzera, Paweł Sobolewski, Piotr Gawęcki grali w Koronie wspólnie z Szyndrowskim w sezonie 2008/09 dop. red.)
No na pewno jest to inna drużyna, ale z chłopakami znam się też z boiska. Tak więc nie jest źle.

Co do meczu, to w pierwszej połowie zdominowaliście Koronę i wybyliście kielczanom wszystkie argumenty.
Od pierwszej minuty przejęliśmy inicjatywę, mieliśmy sporo stałych fragmentów gry, które w końcu musieliśmy zamienić na gola. Strzeliliśmy nawet trzy bramki, tyle że potem niepotrzebnie straciliśmy gola. Korona wyszła w drugiej połowie bardzo zdeterminowana, więc bardzo cieszymy, że nie straciliśmy gola, a nawet jednego jeszcze zdobyliśmy.

Był karny dla Korony?
Trudno mi to ocenić. Dla nas sędzia podyktował karnego i może chciał się zrehabilitować.

Po takiej rundzie zasłużyliście na długi i solidny urlop.
Urlop długi nie będzie. Cieszmy się, że jesteśmy w takim miejscu i zimą będziemy mogli się spokojnie przygotowywać.