MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Tak Real Madryt świętował triumf w finale Ligi Mistrzów

Bartosz Głąb
Real Madryt wygrał rozgrywki Ligi Mistrzów
Real Madryt wygrał rozgrywki Ligi Mistrzów PAP / EPA
Real Madryt po raz kolejny sięgnął po triumf w piłkarskiej Ligi Mistrzów. Los Blancos w finale rozgrywek pokonali na Wembley Stadium w Londynie ekipę Borussii Dortmund 2:0. Obie bramki Królewscy zdobyli w drugiej części spotkania i mogli cieszyć się z kolejnego pucharu w swojej historii. Dla Toniego Kroosa to był ostatni występ w barwach Realu Madryt.

Real Madryt zwyciężył w finale Ligi Mistrzów

Królewscy po raz 15 w swojej historii sięgnęli po triumf w tych rozgrywkach. Wcześniej 6 razy byli najlepsi w Pucharze Europy, a teraz już po raz 9 zwyciężyli w rozgrywkach pod nową nazwą. Tytuł najlepszej drużyny klubowej w Europie wrócił do Madrytu po roku przerwy. W 2023 roku najlepszy był Manchester City, który w finale pokonał Inter Mediolan.

Więcej o Lidze Mistrzów - typy i wyniki

W pierwszej połowie tegorocznego finału zdecydowanie lepsza była Borussia Dortmund, która kilkukrotnie stanęła przed szansą zdobycia bramki. Jednak nieskuteczność ofensywnych piłkarzy niemieckiej drużyny i znakomita dyspozycja bramkarza Królewskich sprawiły, że na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku bezbramkowym.

Radość Realu Madryt po wygraniu Ligi Mistrzów

W drugiej połowie piłkarze Realu zagrali dużo lepiej, co przyniosło efekt w ostatnim kwadransie spotkania. Najpierw wynik otworzył Daniel Carvajal, a zwycięstwo Los Blancos w 83. minucie przypieczętował Vinicius Junior. W końcówce Borussii udało się zdobyć bramkę, ale Niclas Fullkrug był na ewidentnym spalonym i arbiter słusznie trafienia nie uznał.

Królewscy znowu to zrobili! To są ich rozgrywki

Po zakończeniu piłkarze wspólnie z Carlo Ancelottim świętowali zwycięstwo. Dla niektórzych zawodników to był pierwszy triumf w tych rozgrywkach, dla innych kolejny do kolekcji.

Real Madryt jest specjalistą od wygrywania piłkarskiej Ligi Mistrzów. Królewscy w sobotni wieczór po raz piętnasty sięgnęli po trofeum i pokazali swoją dominację w Europie. Na legendarnym Wembley Stadium w Londynie ekipa z Hiszpanii pokonała niemiecką Borussię Dortmund 2:0. Zobaczcie najlepsze memy po tym spotkaniu.