Tomas Pekhart strzelił dla Legii Warszawa pierwszego gola w nowym sezonie PKO Ekstraklasy. Piłka w meczu z ŁKS Łódź szła jak po sznurku

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa w 25 minucie nowego sezonu zdobyła pierwszą bramkę. Do siatki przeciw ŁKS Łódź trafił Tomas Pekhart. Czech zwieńczył akcję, w której jego koledzy wymienili sześć podań.

Tomas Pekhart z golem w meczu Legia - ŁKS

Pekhart wyszedł w składzie kosztem Marca Guala i Blaza Kramera. To był strzał w dziesiątkę. Rosły snajper błyskawicznie potwierdził swoją przydatność.

Akcja na 1:0 zaczęła się od wznowienia z autu. Po szybkim przegraniu piłki ta zawędrowała pod pole karne. Stamtąd dograł Paweł Wszołek, a formalności nogą dopełnił Tomas Pekhart. Czech może tego nie wiedzieć, ale właśnie przeszedł do klubowej historii. Jego bramka okazała się nr 4000 dla Legii w historii występów na najwyższym szczeblu.

Legia przed przerwą powinna była nawet podwyższyć. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Josue. Próbę wyczuł bramkarz Aleksander Bobek.

W drugiej połowie Legia i tak dobiła ŁKS. Hat-tricka skompletował właśnie Pekhart.

Pierwsza bramka dla Legii Warszawa w nowym sezonie

• Autor: Tomas Pekhart
  • Asystent: Paweł Wszołek
  • Pokonany bramkarz: Aleksander Bobek (ŁKS Łódź)
  • Kiedy, gdzie: 21 lipca, 25 minuta meczu Legia - ŁKS przy Łazienkowskiej

Ujawnienie wzoru nowych koszulek meczowych wzbudza często nie mniejszą dyskusję niż wydarzenia na boisku. W końcu kibicom wszystkich klubów zależy na tym, aby ich ulubieńcy nie tylko dobrze grali, ale również tak samo wyglądali. Przygotowaliśmy przegląd strojów meczowych wszystkich klubów Ekstraklasy w sezonie 2023/24. Która koszulka jest najładniejsza?

Koszulki klubów Ekstraklasy na nowy sezon. Która najładniejsza?