Torino pokonało Udinese. Grał Glik i Zieliński (ZDJĘCIA)

mgs
Torino z Kamilem Glikiem pewnie pokonało na Stadio Olimpico di Torino Udinese Piotra Zielińskiego 2:0. Obu Polaków mogliśmy oglądać dziś w akcji na boisku.

Bardzo szybko, bo już w 15. minucie spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. Ładną akcją popisał się Ciro Immobile, który zgrał piłkę do biegnącego lewym skrzydłem Omara el Kaddouriego. Ten wpadł w pole karne Udinese i pewnym, płaskim strzałem pokonał Scuffeta.

Przewaga piłkarzy ze stolicy Piemontu powiększała się z każdą kolejną minutą, czego wyrazem była akcja przeprowadzona przez drużynę Giampiero Ventury w drugiej połowie meczu. W 57. minucie Maksimović zgrał futbolówkę prostopadle do najlepszego strzelca Torino w tym sezonie, Ciro Immobile, który nie zmarnował pracy swojego kolegi, wykorzystał podanie i po raz drugi w tym starciu doprowadził do kapitulacji golkipera Udinese.

W spotkaniu mogliśmy oglądać grę dwóch reprezentantów Polski. Cały mecz w barwach Torino rozegrał kapitan zespołu, Kamil Glik, a szansę od Francesco Guidolina nareszcie dostał Piotr Zieliński. Pomocnik pojawił się na placu gry w 46. minucie zmieniając Emmanuela Badu i zagrał do ostatniego gwizdka sędziego.

Torino - Udinese 2:0

Bramki: 15. Kaddouri, 57. Immobile

Kartki: 29. Badu, 53. Heuartax, 68. Pinzi

Torino: Padelli- Maksimovic, Bovo, Glik, Moretti, Darmian- Kurtic, Vives (34' Tachtsidis), El Kaddouri (80' Gazzi)- Cerci, Immobile (72' Meggiorini)

Udinese: Scuffet- Heuartax, Danilo, Bubnjic, Silva- Pinzi, Allan (85' Yebda), Badu (46' Zieliński)- Fernandes (56' Basta), Pereyra- Muriel