Trenerzy i piłkarze o meczu U-21 Polska - Litwa

Maciej Frelek
W sobotnim spotkaniu olimpijska reprezentacja Polski pokonała rówieśników z Litwy 3:0. Na konferencji prasowej pojawili się trenerzy obu zespołów oraz dwaj piłkarze: Dominik Furman oraz Ovidijus Verbickas.

Polska młodzież dała przykład starszym kolegom. Piłkarze Dorny pewnie pokonali Litwę [ZDJĘCIA]

Vitalijus Stankevicius, szkoleniowiec Litwy U-21: Dobrze weszliśmy w mecz, mieliśmy kilka dogodnych okazji przed przerwą, jednak nie udało nam się żadnej wykorzystać. Polska zdobyła bramkę tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, co było dla nas trudne pod względem psychologicznym. Dotychczas nie mieliśmy okazji grać na naturalnej nawierzchni, ale to nie może być dla nas żadna wymówka.

Marcin Dorna, trener Polski U-21: Cieszymy się przede wszystkim dlatego, że przy niesprzyjającej aurze udało nam się rozegrać mecz dobrze przygotowanym boisku. Zwycięstwo to także powód do radości. Nie ustrzegliśmy się błędów, ale przez krótki okres zgrupowania zdołaliśmy wypracować schematy, które zawodnicy realizowali w dzisiejszym spotkaniu. Teraz przyjdzie czas na analizę meczu z Litwą. Za kilka dni gramy jeszcze jeden sparing, który będzie zwieńczeniem pierwszego, a jednocześnie ostatniego okresu przygotowawczego przed rywalizacją w eliminacjach do mistrzostw Europy U-21.

Ovidijus Verbickas, pomocnik Ukrainy U-21: Myślę, że w pierwszej połowie mogliśmy strzelić bramkę, mieliśmy ku temu sytuacje. Utrata gola już na początku drugiej części była dla nas bardzo trudna. Gdyby nie ta bramka, mogliśmy wygrać to spotkanie. Problemy w ataku pozycyjnym w drugiej połowie były spowodowane tym, że nie mieliśmy jeszcze okazji grać na naturalnej nawierzchni w tym roku. Mam nadzieję, że przy okazji kolejnej konfrontacji z Polską pokażemy charakter i zrewanżujemy się przeciwnikom za dzisiejszą porażkę.

Dominik Furman, pomocnik Polski U-21: Pierwszy mecz był dla nas wielką niewiadomą, ponieważ nigdy wcześniej nie graliśmy w tym zestawieniu. Wygrana bardzo cieszy i myślę, że z każdym kolejnym spotkaniem będziemy coraz lepiej egzekwować poszczególne elementy gry.