Maciej Kwiatkowski
KS Warka i Orzeł Wierzbica, te drużyny rozpoczęły 21. kolejkę okręgówki>>>
KS Warka i Orzeł Wierzbica, te drużyny rozpoczęły 21. kolejkę okręgówki>>>KS Warka
Piłkarze Tymex Ligi Okręgowej rozgrywają mecze 21. kolejki. Klub Sportowy Warka, a więc lider tabeli nie dał szans Orłowi Wierzbica. Dwa kolejne gole w rozgrywkach uzyskał Michał Madej, który otwiera klasyfikację strzelców. Proch Pionki wygrywa w Jedlni i rewanżuje się Królewskim za jesienną porażkę. Sprawdź wyniki i tabelę.

Tymex Liga Okręgowa, 21. kolejka:

KS Warka - Orzeł Wierzbica 4:0 (2:0)
Bramki: Madej 2, Prasek, Rudnicki.
Faworytem spotkania byli gospodarze, ale przyjezdni nie zamierzali tanio sprzedawać skóry. Wprawdzie przemeblowany przed rundą wiosenną Orzeł słabiutko rozpoczął rywalizację w 2024 roku, ale w dwóch ostatnich pojedynkach uzyskał cztery oczka i co najważniejsze nie stracił gola. Tym razem wyższość lidera, nie podlegała dyskusji. W samej pierwszej połowie dwukrotnie Bartłomiej Bilski, golkiper Orła wyciągał futbolówkę z siatki, a pokonał go Michał Madej. Po zmianie stron dość długo gole nie padały i dopiero w samej końcówce rywalizacji klub z Warki ustalił rezultat. Najpierw w 80 minucie na 3:0 podwyższył Karol Prasek, a w 87 minucie wierzbiczan dobił Dawid Rudnicki. Było to szóste, kolejne zwycięstwo KS-u w 2024 roku, po jedynym remisie z Jodłą Jedlnia Letnisko.

Gracja Tczów- Powiślanka Lipsko 1:3 (1:3)
Bramki: Cieciura, Włoszczak, Gąsior dla Powiślanki.
Obie drużyny do rywalizacji przystąpiły w zgoła odmiennych nastrojach. Gospodarze przegrali wysoko w Radomiu z Centrum, zaś Powiślanka rozbiła Pilicę Nowe Miasto, triumfując 7:1. Pierwszy gol w Tczowie padł w 32. minucie, kiedy efektownym golem popisał się Jakub Cieciura. Niespełna 60 sekund później, było już 2:0, po tym, jak Damian Nogaj podał futbolówkę do Jakuba Włoszczaka, a ten ze stoickim spokojem pokonał bramkarza Gracji. Na 3:0 podwyższył Kacper Gąsior, a gospodarzy stać było jedynie, na kontaktowego gola. Po zmianie stron, pomimo wielu okazji strzeleckich z obu stron, bramki już nie padły.

Pilica Nowe Miasto nad Pilicą - Wulkan Zakrzew 2:0
Bramki: Dziuba 2.
W meczu sąsiadów z tabeli walczących o utrzymanie w okręgówce, gospodarze zdobyli niezwykle cenne trzy punkty. Dwie bramki dla Pilicy uzyskał Szymon Dziuba.

Mazowsze Grójec - Centrum Radom 1:1 (1:1)
Bramki: Ostrowski - Kasprzyk.
Drugi mecz obu zespołów w trwającym sezonie i drugi remis. Tym razem, w przeciwieństwie do rywalizacji z rundy jesiennej gole padły. Najpierw na listę strzelców wpisał się Kacper Ostrowski, a wynik ustalił Karol Kasprzyk. - Z przebiegu gry uważam ten remis za sprawiedliwy wynik. Dla nas punkt zdobyty na wyjeździe, to zawsze punkt dodany - oznajmił Sylwester Sokół, trener Centrum.

Jodła Jedlnia-Letnisko - Zodiak Sucha 2:2 (2:1)
Bramki: Wieczorek, Skuza - Sadzik, Kowalczyk.

Akcja I Jastrzębia - Polonia Iłża 1:1 (1:0)
Bramki: Szyszka (s) - Szyszka.

Królewscy Jedlnia - Proch Pionki 2:3 (0:2)
Bramki: Kucharczyk 2 (karne), Gromski - dla Prochu.

Królewscy, jako jedyna drużyna zdołali pokonać Proch na ich terenie. Nic więc dziwnego, że podopieczni trenera Pawła Góraka, za wszelką cenę chcieli się zrewanżować. To im się udało. Już do przerwy dwa rzuty karne wykorzystał Michał Kucharczyk i było 2:0. W 64 minucie czerwoną kartkę od arbitra ujrzał bramkarz Prochu Kamil Wójcik. Goście ograniczyli się więc do kontrataków i w 85 minucie podwyższyli rezultat, a autorem gola został Mateusz Gromski. W ostatnich fragmentach deszczowej rywalizacji dwa gole uzyskali miejscowi, ale na zdobycie punktu zabrakło czasu.

KS Błotnica Stara - Szydłowianka Szydłowiec 1:0